Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të shtoni titullin e kapitullit në header ose footer në dokumentin Word?

Normalisht, ju mund të futni kokën ose footer me rrugën e dokumentit, emrin shpejt dhe lehtë në një skedar Word. Por, a keni provuar ndonjëherë të futni titullin e kapitullit në kokë ose në fund të faqes, kështu që përmbajtja e kokës ose e tabelës varet nga kapitulli në të cilin ndodhet faqja. Ky artikull do të flas për mënyrën e zgjidhjes së kësaj pune në Word dokument.

Shtoni titullin e kapitullit në header ose footer në dokumentin Word


Shtoni titullin e kapitullit në header ose footer në dokumentin Word

Për të futur çdo titull të kapitullit në kokë ose në këmbë, mund të përdorni Pjesë të shpejta funksion për të arritur atë, ju lutemi bëni si kjo:

1. Së pari, duhet të aplikoni një stil paragrafi në titullin e kapitullit që doni të futni si kokë ose në këmbë, në këtë shembull, titulli im i kapitullit është i titulluar si Kreu 1, shihni screenshot:

Titulli i kapitullit të doc në header 1

2. Pastaj kliko Ballina > Header / Footer, dhe zgjidhni një stil header ose footer, shihni screenshot:

Titulli i kapitullit të doc në header 2

3. Dhe pastaj, kliko Pjesë të shpejta > Fushë nën Projektimi tab, shihni screenshot:

Titulli i kapitullit të doc në header 3

4. Në popped out Fushë dialog, veproni si në vijim:

 • (1.) Zgjidhni Lidhjet dhe Referencat nga Temat drop down list;
 • (2.) Në Emrat e fushave kutinë e listës, ju lutem zgjidhni StyleRef opsion;
 • (3.) Dhe pastaj, gjeni dhe zgjidhni Kreu 1 cili është stili juaj i kapitullit që keni krijuar nga Emri i stilit kutinë e listës.

Titulli i kapitullit të doc në header 4

5. Pas përfundimit të cilësimeve, ju lutemi klikoni OK button, dhe tani, titulli i kapitullit është futur në kokë ose në këmbë, shihni screenshot:

Titulli i kapitullit të doc në header 5

Shënime:

1. Nëse ka më shumë se një Titull 1 në një faqe, vetëm shfaqja e parë do të futet në kokë ose në këmbë.

2. Koka ose këmbët do të ndryshohen automatikisht kur të ndryshohet titulli i kapitullit.Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Mi corazon pintado blanquiazul · 2 months ago
  ¿Es posible agregar un encabezado en la ultima pagina de un documento de word? es decir, si el documento aumenta en paginas, que el encabezado se vaya recorriendo a la ultima página.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  jesus · 2 months ago
  ¿Es posible configurar un encabezado en la ultima página de un documento? es decir, conforme el documento vaya creciendo, el encabezado se vaya recorriendo a la ultima página de forma automática.