Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të shkoni te faqja specifike duke klikuar në dokumentin Word?

Normalisht, ju mund të krijoni një Tabelë Përmbajtjeje për të hyrë shpejt në një seksion të veçantë në dokumentin tuaj. Sidoqoftë, nuk është e sigurt që mund të hidhesh drejt në një faqe të caktuar me ndihmën e Tabelës së Përmbajtjes. Nëse doni të krijoni lidhje me të gjitha faqet dhe lehtë të shkoni në faqe specifike duke klikuar, mund të provoni metodën në këtë artikull.

Shko te faqja specifike duke klikuar me Kutools për Word


Shko te faqja specifike duke klikuar me Kutools për Word

Ju lutemi bëni si më poshtë për të shkuar te faqja specifike duke klikuar në një dokument Word.

Kutools për Fjalën : me më shumë se shtojca të dobishme të Fjalorit 100, të lirë të provoni pa asnjë kufizim në ditët e 30.

1. Pas instalimit të Kutools për Word, klikoni Kutools > Bookmark për të hapur panelin e Faqos. Shih screenshot:

2. Shko te faqja e parë, zgjidhni fjalinë e parë të fjalës. Kliko në Vendosni bookmark butonin për të hapur Vendosni bookmark dialog box, shkruani page1 (ose emrin tjetër si ju nevojitet) në të Bookmark emër kuti dhe kliko OK.

Pastaj krijohet një kujtesore me emrin "page1" dhe renditet në Shtyllën e Shënuesve.

3. Përsërit hapin 2 për të krijuar faqerojtësa në krye të secilës faqe dhe emri si "page2","page3","page4"Dhe kështu me radhë.

Tani, të gjitha shënimet e krijuara janë të shënuara në butonin e shënimeve. Ju mund të klikoni mbi emrin e bookmark për të shkuar në një faqe të caktuar në të njëjtën kohë.

Nëse dëshironi të keni një gjykim të lirë për këtë shërbim, ju lutem shkoni në shkarko pa pagesë programin së pari, dhe pastaj të shkoni për të aplikuar operacionin sipas hapave të mësipërm.


Tab Zyra - Shfletimi, modifikimi dhe menaxhimi i dokumenteve të shumëfishta në Word:

Zyra Tab sjell ndërfaqen me tabela siç shihet në shfletues të internetit si Google Chrome, versionet e reja të Internet Explorer dhe Firefox për Microsoft Word. ajo do të të jetë një mjet i kursyer kohë dhe i pazëvendësueshëm në punën tuaj. Shikoni demo më poshtë:

Kliko për gjykim falas të Office Tab!Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.