Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të vendosni ujëra në faqe të caktuara në vend të të gjitha faqeve në dokumentin Word?

By default, ujëra është aplikuar në të gjitha faqet në një dokument Word. Nëse doni vetëm të futni ujëra në disa faqe në një dokument Word, metodat në këtë artikull do t'ju bëjnë një nder.

Futni ujëra në disa faqe në dokumentin Word

Futni ujëra të përshtatur në disa faqe në dokumentin Word


Tab Zyra - Shfletimi, modifikimi dhe menaxhimi i dokumenteve të shumëfishta në Word:

Zyra Tab sjell ndërfaqen me tabela siç shihet në shfletues të internetit si Google Chrome, versionet e reja të Internet Explorer dhe Firefox për Microsoft Word. ajo do të të jetë një mjet i kursyer kohë dhe i pazëvendësueshëm në punën tuaj. Shikoni demo më poshtë:

Kliko për gjykim falas të Office Tab!


Futni ujëra në disa faqe në dokumentin Word

Ju lehtë mund të futni një ujëra në disa faqe në një dokument Word me hapat e mëposhtëm:

1. Shkoni te faqja që do të aplikoni ujëra, kliko ujëra nën Projektimi tab, right click mbi ujëra dhe zgjidhni Futeni në pozicionin aktual të dokumentit nga menyja e kontekstit. Shih screenshot:

Tani ujëra e përzgjedhur futet menjëherë në faqen aktuale.


Futni ujëra të përshtatur në disa faqe në dokumentin Word

Nëse doni të futni vetëm një ujëra të përshtatur në disa faqe në vend të të gjitha faqeve në një dokument Word, ju lutem bëni si më poshtë.

1. Së pari ju duhet të krijoni një ujëra që ju nevojitet dhe ta ruani atë në Galerinë e Filigramit. Kliko Projektimi > ujëra > Custom Watermark. Shih screenshot:

2. Në Filigram i printuar dialog, përshtatni një ujëra dhe klikoni OK button.

3. Klikoni dy herë mbi seksionin header të dokumentit për të hyrë në modalitetin e redaktimit të kokës, dhe pastaj klikoni për të zgjedhur ujin në faqe. Shih screenshot:

4. Pas zgjedhjes së ujëra, kliko Projektimi > ujëra > Ruaj përzgjedhjen në Galerinë Watermark. Shih screenshot:

5. Në popping up Blloku i ri i ndërtimit të Kretës dialog box, jepni një emër për këtë ujëra dhe klikoni OK button.

6. Shko te Headers & Footers Tools tab, kliko butonin Header dhe Footer Close.

7. Tani ju duhet të hiqni të gjitha filigranët nga dokumenti duke klikuar Projektimi > ujëra > Hiq filigranin.

8. Shko te faqja e dokumentit që dëshironi të aplikoni ujëra, kliko Projektimi > ujëra, djathtas klikoni ujin që keni ruajtur tani dhe zgjidhni Futeni në pozicionin aktual të dokumentit nga menyja e kontekstit. Shih screenshot:

Pastaj një ujëra me porosi futet në faqen aktuale në të njëjtën kohë.

Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

shtënë kutgels fjalë kutools tab 1180x121
shtënë kutools fjalë kutools plus tab 1180x120

Kutools Për Word - Më shumë se 100 avancuar Për Microsoft Word, Save Your 60% Time

  • Operacionet e komplikuara dhe të përsëritura mund të bëhen një përpunim një herë në sekonda.
  • Futni imazhe të shumta nëpër dosje në dokumentin Word në të njëjtën kohë.
  • Bashkoni dhe kombinoni skedarë të shumëfishtë në të gjithë dosjet në një me porosinë tuaj të dëshiruar.
  • Ndarja e dokumentit aktual në dokumente të ndara sipas titullit 1, thyerjes së seksionit ose kritereve të tjera.
  • Convert fotografi në mes Doc dhe Docx, Docx dhe PDF, mbledhjen e mjeteve për konvertimet e zakonshme dhe përzgjedhjen, dhe kështu me radhë ...
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.