Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të hiqni të gjitha thyerjet e shtyllave në Word?

Është e lehtë të hiqet një thyerje e kolonës në fjalë, por jo të gjithë e dinë se si t'i heqin shpejt të gjitha pushimet e kolonës në një dokument të gjatë. Ky tutorial do t'ju tregojë disa metoda për heqjen e të gjitha thyejeve të shtyllave në dokumentin fjala.

Hiqni të gjitha pushimet e kolonës një nga një

Hiqni të gjitha ndërprerjet e shtyllave me funksionin Gjej dhe Replace

Hiqni të gjitha pushimet e kolonës duke përdorur VBA

Hiq të gjitha pushimet e shtyllave me Kutools për Word

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Hiqni të gjitha pushimet e kolonës një nga një

nxehtë
Amazing! Përdorni tabela efikase në Word (Office) si Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer!

Lexo më shumë Shkarko falas

1. Për të treguar shenja të thyerjes së shtyllave në dokument, klikoni Ballina > Trego / fsheh shenjat e redaktimit siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

2. Zgjidhni shtyllën e kolonës që dëshironi të hiqni;

3. Shtypni Fshij kyç në tastierën tuaj.

Mbajeni "Ctrl"Kyç për të zgjedhur të gjitha shtyllat e shtyllave një nga një dhe shtypni butonin Delete. Por zgjedhja e shtyllave të një shtypi është e vështirë dhe e dhimbshme nëse dokumenti mbulon më shumë se faqet 200.


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiqni të gjitha pushimet e kolonës me Gjeni dhe Zëvendësoni

1. click Ballina > Zëvendësoj për të mundësuar këtë shërbim.

2. click më shumë >> button për të treguar më shumë opsione. sheh pamjen:

3. Vendoseni kursorin në Gjej Çfarë fushë dhe zgjidhni Pushim i kolonës nga i veçantë pull-down menu.

4. Do të ketë një "^n"Karakter në Gjej Çfarë fushë dhe kliko Replace All.


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiqni të gjitha pushimet e kolonës duke përdorur VBA

Përndryshe ju mund të përdorni një makro për të hequr të gjitha linjat bosh nëse jeni të mirë në kodin VBA dhe mund të ndiqni udhëzimet e mëposhtme si kjo:

1. Shtypni "Alt-F11"Për të hapur Microsoft Visual Basic për Aplikim dritare;

2. click ModuletFut tab, kopjoni dhe ngjisni kodin e mëposhtëm VBA në dritaren e Modulit;

Kodi VBA i heqjes së të gjitha thyejeve të shtyllave:

Sub Delecolumnbreaks ()
Selection.Find.ClearFormatting
Selection.Find.Replacement.ClearFormatting
Me përzgjedhjen
.Text = "^ n"
.Replacement.Text = ""
.Forward = Vërtetë
.Wrap = wdFindContinue
Formati = False
.MatchCase = False
.MatchWholeWord = False
.MatchByte = False
.MatchAllWordForms = False
.MatchSoundsLike = False
.MatchWildcards = False
.MatchFuzzy = False
Fundi me
Selection.Find.Execute Replace: = wdReplaceAll
Sub End

3. click Run Macro në skedën Run;

Shënim: Nëse Ndryshimet pista funksioni është aktivizuar në dokument, kjo VBA nuk mund të heqë të gjitha shtyllat e kolonës së saj.


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiq të gjitha pushimet e kolonës me kutools për Word

Aktualisht ekziston një mënyrë më e përshtatshme dhe më e shpejtë për të hequr të gjitha thyerjet e shtyllave në fjalë. Ju as nuk merrni operacione komplekse as nuk keni nevojë të mësoni kodin VBA, pas instalimit Kutools për Fjalën, vetëm një klikim do t'ju ndihmojë të hiqni menjëherë të gjitha pushimet e kolonës në tërësi ose përzgjedhjen e dokumentit aktual.

Kutools për Fjalën, një shtojcë e dobishëm, përfshin grupe funksionale për të lehtësuar punën tuaj dhe për të rritur aftësinë tuaj të përpunimit të dokumenteve të fjalëve. Gjyqi i Lirë për ditët e 45! Merrni Tani!

1. Ju lutemi të aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > Breaks > Hiq thyesat e kolumnës. Shih screenshot:

2. Do të shihni të gjitha pushimet e kolonës do të hiqen nga i gjithë dokumenti.

Kjo pajisje gjithashtu mund të heqë të gjitha thyerjet e kolonës nga një pjesë e dokumentit, për më shumë informacion rreth këtij programi, ju lutemi vizitoni këtu.Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.