Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të hiqni të gjitha kornizat në Word?

Kornizat përdoren për të pozicionuar tekst ose grafikë që përmbajnë sende të caktuara. Si të futni korniza në dokumentin Word? Por ndonjëherë kornizat e bëjnë dokumentin të vështirë për të redaktuar, sepse të gjithë tekstet janë vendosur brenda kornizave. Si të heqësh lehtë kornizat nga dokumenti në Word?

Heqni dorë nga korniza nga një nga një

Hiqni të gjitha skemat nga dokumenti me kodin VBA

Hiq të gjitha kornizat nga dokumenti në një klik me Kutools for Word

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluHeqni dorë nga korniza nga një nga një

Përdoruesit mund të heqin manualisht kornizën e vetme. Si hapat e mëposhtëm:

Hap 1: Zgjidhni kornizën që dëshironi të hiqni;

Step2: Klikoni me të djathtën dhe pastaj kliko Formati i kuadrit.

doc-removeframe-1

Hapi 3: Kliko Hiqe kornizën in Kornizë kuti dialogu.

doc-removeframe-2

Nëse ka shumë korniza për të hequr, duke përdorur këtë mënyrë do të humbni kohën tuaj.


shigjetë flluskë e djathtë bluHiqni të gjitha skemat nga dokumenti me kodin VBA

Kodi VBA mund të heqë shpejt të gjitha skedarët nga dokumenti, të bëjë si vijon:

Hapi 1: Shtypni Alt + F11 për të hapur dritaren VBA;

Hapi 2: Kliko Modulet nga Fut tab, vendos kodin Modulet dritare;

Hapi 3: Kliko rundoc-reverse-shenjave 6 butonin ose shtypni F5 për të aplikuar VBA.

Kodi VBA për të hequr të gjitha kornizat:

Sub RemoveFrames ()
Dim frm Si Kuadër
Për çdo frm Në ActiveDocument.Frames
frm.Delete
Tjetër frm
Sub End


shigjetë flluskë e djathtë bluHiq të gjitha kornizat nga dokumenti në një klik me Kutools for Word

Kutools for Word siguron funksionin për të hequr të gjitha kornizat, dhe vetëm duhet të klikoni një herë.

Kutools për Fjalën, një shtojcë e dobishme, përfshin grupe mjetesh për të lehtësuar punën tuaj dhe për të rritur aftësinë tuaj të përpunimit të dokumentit të fjalës. Gjyqi i Lirë për ditët e 45! Get It Now!

Kliko Kutools > kliko Hiq të gjitha in Qartë grup> kliko Hiq korniza nga drop down list. Shih screenshot:

doc-removeframe-3

Për më shumë informacion në lidhje me Hiq korniza, ju lutemi vizitoni: Hiqni përshkrimin e funksioneve të Frames.
Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Help please · 8 months ago
  does anyone know a way to undo the VBA change suggested?
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Horus · 1 years ago
  Worked great for my 40-page doc. Thanks!
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Martha · 2 years ago
  Hi,
  This would be great if it worked for me! I've got a 13 page document with a 7 page table in a frame. I can't get this to work. I get run time error 4605. When I choose debug, it says the line frm.Delete is the problem.
  Any idea what my problem is? I'd really rather not have to reconstruct this table.
  How do tables get stuck in frames anyway? It makes the table difficult to work with and doesn't seem to serve any purpose.
  Thanks so much,
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   Shaunda · 2 years ago
   I've had frames popping up into my documents for the last several weeks, just randomly. The template that my documents are based off do not use frames, but somehow they're showing up. I'm trying to run this macro but continue to get an error if there is any text in between the different frames. Anyone know why? Either why they're now showing up or why the code won't work?
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Sharjeel · 3 years ago
  Really Worked thanks :-)
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  RJ Juan · 3 years ago
  Very cool solution! Saved me a lot of time and effort. Thanks!