Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të hiqni të gjitha makrot nga dokumenti në Word?

Si mund t'i heqim me shpejtësi të gjitha makrot nga dokumenti në Word? Ky artikull do të flasë për gjërat e ndërlikuara të 3 për të hequr të gjitha makrot në Word.

Hiqni manualisht të gjitha makrot në Word 2007

Hiqni manualisht të gjitha makrot në Word 2010

Një klik për të hequr të gjitha makrot shpejt në Word 2007 / 2010

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluHiqni manualisht të gjitha makrot në Word 2007

nxehtë
Amazing! Përdorni tabela efikase në Word (Office) si Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer!

Lexo më shumë Shkarko falas

Përdoruesit e Word 2007 duhet të aktivizojnë skedën e zhvilluesit në shirit përpara se të hiqen makrot. Bëni hapat e mëposhtëm për të mundësuar skedën e zhvilluesit në fjongo:

Hapi 1: Klikoni Zyrë butonin e vendosur në krye të majtë të dritares së Fjalës. Në pjesën e poshtme të menysë, klikoni në Opsionet e Fjalës button për të hapur një dritare të konfigurimit.

Hapi 2: Klikoni popullor tab dhe pastaj zgjidhni Trego skedën Zhvilluesish në Shiritin in Mundësitë kryesore për të punuar me Fjalën Seksioni.

doc-removemacro-1

Hapi 3: Klikoni OK button.

Pas konfigurimit, ju mund të hiqni makro manualisht.

Hapi 1: Kliko Zhvillues tab, kliko macros kod grup.

doc-removemacro-2

Hapi 2: Të gjitha makrot e dokumentit aktual janë të shënuara në kutinë e lëshimit të macros dritare. Zgjidhni makro që dëshironi të hiqni dhe pastaj klikoni Fshij button.

doc-removemacro-3


shigjetë flluskë e djathtë bluHiqni manualisht të gjitha makrot në Word 2010

Në Word 2010, përdoruesit nuk duhet të mundësojnë shiritin zhvillues përpara se të hiqen makro. Për të hequr makro në Word 2010, bëj si më poshtë:

Hapi 1: Kliko Pamje tab dhe pastaj kliko macrosmacros grup.

doc-removemacro-4

Hapi 2: Përzgjidhni makro që dëshironi të hiqni nga kutia e lëshimit poshtë dhe pastaj klikoni Fshij.

doc-removemacro-5


shigjetë flluskë e djathtë bluNjë klik për të hequr të gjitha makrot shpejt në Word 2007 / 2010

Kutool për Word ju ofron një mënyrë të lehtë dhe të shpejtë për të hequr të gjitha makrot në Word 2007 / 2010. Të gjithë ju duhet të bëni është që të keni Kutools for Word të instaluar në kompjuterin tuaj.

Kutools për Fjalën, një shtojcë e dobishme, përfshin grupe mjetesh për të lehtësuar punën tuaj dhe për të rritur aftësinë tuaj të përpunimit të dokumentit të fjalës. Gjyqi i Lirë për ditët e 45! Get It Now!

Kliko Kutools > click Hiq të gjitha in Qartë grup> kliko Hiqni të gjitha makrot nga drop down list.

doc-removemacro-6

Pas kliko "Hiq të gjitha makrot", Kutools do të raportojë informacionin e dokumenteve aktuale të macros për ju, dhe konfirmoni operacionin tuaj.

doc-removemacro-7

Për më shumë informacion në lidhje me Hiqni të gjitha makrot, ju lutemi vizitoni: Hiqni të gjitha përshkrimet e Makros.
Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.