Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të tregoni ose fshihni shpejt bookmarks në Word?

Në Word, bookmarks janë të fshehura nga default. Si t'i tregoni shkurtimisht simbolet e faqerojtësve në rast se keni nevojë t'i shfaqni ato në dokument? Dhe si t'i fshihni ato shpejt, ndërkohë që nuk keni nevojë që ato të shfaqen kur ju doni t'i fshehni ato nga dokumenti?

Trego ose fshi bookmarks në Word 2010 / 2013

Trego ose fshi bookmarks në Word 2007

Trego ose fshi bookmarks në Word 2003

Tregoni shpejt ose fshehni bookmarks në Word me Kutools for Word

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Trego ose fshi bookmarks në Word 2010 / 2013

nxehtë
Amazing! Përdorni tabela efikase në Word (Office) si Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer!

Lexo më shumë Shkarko falas

Hapi 1: kliko Skedar tab, dhe kliko Alternativë pika.

doc-show-hide-bookmarks-1

Hapi 2: kliko Avancuar tab, shko në Trego përmbajtjen e dokumentit, kontrolloni Shfaq bookmarks për të treguar bookmarks në dokument dhe për të fshirë ato për të fshehur ato. Kliko OK për të ruajtur vendosjen tuaj.

doc-show-hide-bookmarks-2


shigjetë flluskë e djathtë blu Trego ose fshi bookmarks në Word 2007

Hapi 1: klikoni Zyrë ikonë në krye të majtë të dritares së Word-it, kliko Opsionet e Fjalës.

doc-show-hide-bookmarks-3

Hapi 2: kliko Avancuar tab, shko në Trego përmbajtjen e dokumentit, kontrolloni Shfaq bookmarks për të treguar bookmarks në dokument dhe për të fshirë ato për të fshehur ato. Kliko OK për të ruajtur vendosjen tuaj.

doc-show-hide-bookmarks-4


shigjetë flluskë e djathtë blu Trego ose fshi bookmarks në Word 2003

Hapi 1: kliko Tools tab, dhe kliko Opcionet pika.

doc-show-hide-bookmarks-8

Hapi 2: nën Pamje tab, kontrolloni Shfaq bookmarks për të treguar bookmarks në dokument dhe për të fshirë ato për të fshehur ato. Kliko OK për të ruajtur vendosjen tuaj.

doc-show-hide-bookmarks-5


shigjetë flluskë e djathtë blu Tregoni shpejt ose fshehni bookmarks në Word me Kutools for Word

Kutools për Fjalën u ofron përdoruesve dy mënyra për të treguar ose fshehur shpejt bookmarks.

Kutools për Fjalën, një shtojcë e dobishme, përfshin grupe mjetesh për të lehtësuar punën tuaj dhe për të rritur aftësinë tuaj të përpunimit të dokumentit të fjalës. Gjyqi i Lirë për ditët e 45! Get It Now!

Metoda 1. Click Kutools > Trego / Fshih butonin mbi Bookmark grupi për të treguar të gjitha simbolet e faqerojtës, dhe klikoni sërish do të fshihni të gjithë simbolet e faqerojtës.

Metoda 2. Click Ndërmarrje > Display SettingsPamje grup. Te lutem kontrollo Bookmarks kutinë për të treguar simbolet e shënimeve në dokument dhe për të fshehur ato.

Ju mund të shihni rezultatin siç tregohet në screenshots më poshtë:

Për më shumë informacion në lidhje me bookmarks në Word, ju lutemi vizitoni: tregoni ose fshini bookmarks në Word.
Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Rogerio · 4 years ago
    Thank Yoy, this article help me so much.

    best regards