Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të tregoni ose fshehni shenjat e paragrafëve në Word?

Paragrafi i paragrafit është simboli për të treguar fundin e një paragrafi dhe fillimin e një paragrafi të ri. Dhe këtu ky artikull do të prezantojë disa metoda për të treguar ose fshehur shënimet e paragrafit në një dokument Word lehtë:
Metoda 1: nga Show / Hide funksion ose shkurtesat
Metoda 2: duke konfiguruar Options Word
Metoda 3: duke përdorur Kutools për Word

Shumë e lehtë për të fshirë të gjitha paragrafët bosh (shenja) nga dokumenti i tërë Word me vetëm një klik!

Për shembull, keni kopjuar përmbajtjen e tekstit nga faqja e internetit në një dokument Word, megjithatë, qindra paragrafë të zbrazët janë duke treguar në dokument, si mund t'i hiqni shpejt ato? Krahasuar me heqjen e tyre një nga një me dorë, Kutools për Word heqë Empty Paragraph Marks funksion ofron një mënyrë jashtëzakonisht të lehtë për të fshirë të gjitha paragrafët bosh nga përzgjedhja ose të gjithë dokumentin me vetëm një klik! Klikoni për provë falas 60-ditore!
fshini paragrafët bosh

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluTrego ose fsheh shenjat e paragrafit nga Shfaqja / Fshih funksionet ose shkurtoret

Në të vërtetë, shpejt mund të tregoni ose fshehni të gjitha shenjat e paragrafit në dokumentin aktual të Word-it Ballina > Shfaq Fshih butonin që mund të tregojë ose fshehë të gjitha shenjat e paragrafëve dhe simbolet e formatimit të fshehur. Shih screenshot:

Pasi të aktivizoni butonin Trego / fshihni, do të shihni shenjat e paragrafëve dhe të gjitha simbolet e formatimit të fshehur, si më poshtë shihni screenshot:

Përveç Butoni Trego / Fshih, gjithashtu mund të shtypni Ctrl + Ndryshim + 8 çelësat së bashku për të treguar ose fshehur të gjitha shenjat e paragrafëve dhe simbolet e formatimit të fshehur në lehtësi.


shigjetë flluskë e djathtë blu Gjithmonë shfaqni shenja paragrafi duke konfiguruar opsionin e Fjalës

Kjo metodë do t'ju udhëheqë për të hapur kutinë e dialogut të Opcionit të Fjalës dhe pastaj konfiguroni opsionin e fjalëve për të treguar ose fshehur shenjat e paragrafit në Word. Ju lutem bëni si më poshtë:

1. Click Skedar > Opcionet për të hapur kutinë e dialogut të Options Fjala.

2. Në kutinë e dialogut të Opsioneve të Fjalës, klikoni Shfaq në shiritin e majtë dhe më pas kontrolloni Shënimet e paragrafit opsion në Gjithmonë tregoni këto shenja formatimi në ekran seksioni. Shih screenshot:

3. Kliko në OK button për të ruajtur konfigurimin.

Që tani e tutje, të gjitha shenjat e paragrafëve shfaqen në dokumentin Word gjatë gjithë kohës.

Shënime:
(1) Pasi të keni kontrolluar opsionin e shënimeve të paragrafit në kutinë e dialogut të Opsioneve të Fjalës, Ballina > Shfaq Fshih button nuk do të jetë në gjendje për të fshehur shenjat paragrafi.
(2) Për të fshehur shenjat e paragrafëve në këtë gjendje, hiqni zgjedhjen Shënimet e paragrafit opsion në Opsionet e Fjalës kuti dialogu.


shigjetë flluskë e djathtë blu Trego / fshih shenjat e paragrafëve duke përdorur Kutols për Word

Kutools për Fjalën Display Settings funksion ofron përdoruesit me një mënyrë të lehtë për të treguar ose fshehur shenja paragrafi, disa shenja të tjera të formatimit dhe dokumentimin e përmbajtjes në dokumentin Word më shpejt. Ju lutem bëni si më poshtë:

Kutools për Fjalën është një shtojcë e dobishëm për të lehtësuar punën tuaj dhe për të rritur aftësinë tuaj të përpunimit të dokumentit të fjalës. Gjyqi i Lirë për ditët e 45! Merrni Tani!

1. Ju lutemi aplikoni funksionin duke klikuar Kutools Më shumë > Vendosja e ekranit. Shih screenshot:
doc tregojnë paragrafi shënon 001

2. Në kontrollin e Paragrafi Paragrafi në kutinë e dialogut të Cilësimeve të Ekranit.

Dhe tani vetëm shenjat e paragrafëve shfaqen në dokumentet e tanishme të Word-it, siç shihet në ekranin e mëposhtëm:

Shënime:
(1) Pasi të keni kontrolluar opsionin e shënimeve të paragrafit në kutinë e dialogut të Opsioneve të Fjalës, Ballina > Shfaq Fshih button nuk do të jetë në gjendje për të fshehur shenjat paragrafi.
(2) Për të fshehur shenjat e paragrafëve në këtë gjendje, hiqni zgjedhjen Shënimet e paragrafit opsion në Display Settings kuti dialogu.

Shfletimi & redaktimi i dokumenteve të shumta Word si Firefox, Chrome, Internet Explore 10!

Ju mund të jeni të njohur për të parë faqe të shumta në Firefox / Chrome / IE dhe kaloni në mes tyre duke klikuar lehtë tabët përkatëse. Këtu, Office Tab mbështet përpunime të ngjashme, të cilat ju mundësojnë të shfletoni dokumente të shumta të Word-it në një dritare të Fjalës, dhe të kaloni me lehtësi mes tyre duke klikuar skedat e tyre. Kliko për karakteristika të plota të provës falas!
Shfletoni dokumente të shumta fjale në një dritare si Firefox


shigjetë flluskë e djathtë bluArtikuj relative:
Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Syed Javed · 1 years ago
  Thanks For The Shortcut Key

  Ctrl+Shift+8

  Is Really Work Thanks For This...
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  JoJo · 2 years ago
  Yes, it does work !!!! Thanks a lot
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  LYNN · 2 years ago
  Shift + Control + 8 worked perfectly for removing the paragraph marks! Thank you so much!
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Brenda · 2 years ago
  paragraph marks appear at different locations on my document. Likely due to cutting and pasting from one word document to another. I have tried the replace option and it doesn't not work. They have to be linked to text somehow.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Nick O · 3 years ago
  "Step 1: click Office button (in Word 2010) or File tab (in Word 2010 / 2013). Step 2: click Display..."
  ... There is no 'Display' available under the file tab in Word 2013. You would have to select 'Options' first.