Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të tregoni ose fshihni vendbanimet e figurave në Word?

Përdorimi i vendndodhjeve të figurave në një dokument mund të përshpejtojë hapjen e dokumentit, kur dokumenti përmban shumë foto. Ky tutorial do t'ju tregojë se si të tregoni vendbanime foto në vend të fotove në një dokument Word.

Trego ose fsheh vendndodhjet e figurave në Word 2003

Trego ose fsheh vendndodhjet e figurave në Word 2007 / 2010 / 2013

Shfaq ose fsheh vendndodhjet e figurave në Word me Kutools

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Trego ose fsheh vendndodhjet e figurave në Word 2003

nxehtë
Amazing! Përdorni tabela efikase në Word (Office) si Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer!

Lexo më shumë Shkarko falas

Hapi 1: kliko Tools menu, dhe pastaj kliko Opcionet

Hapi 2: nën Pamje tab, kontrolloni ose çaktivizoni Hapësirat e figurave pika e kutisë së kontrollit për të treguar ose fshehur vendndodhjet e fotografive të dokumentit në Shfaqje seksion.


shigjetë flluskë e djathtë blu Trego ose fsheh vendndodhjet e figurave në Word 2007 / 2010 / 2013

Hapi 1:

Nëse jeni duke përdorur Fjala 2007, Kliko Zyrëikonë , dhe pastaj kliko Opsionet e Fjalës;

Nëse jeni duke përdorur Fjala 2010, Kliko Skedartab , dhe pastaj kliko Opcionet.

Hapi 2: kliko Avancuar ndodhet majtas Alternativë dritare, kontrolloni ose çaktivizoni Shfaq vendndodhjet e figurave in Trego përmbajtjen e dokumentit për të treguar ose fshehur vendndodhjet e figurave në dokument.


shigjetë flluskë e djathtë blu Shfaq ose fsheh vendndodhjet e figurave në Word me Kutools

me Kutools për Fjalën, përdoruesit mund të shpejt të tregojnë ose fshehin vendndodhjet e figurave në dokument dhe përmbajtje të tjera të dokumenteve.

Kutools për Fjalën, një shtojcë e dobishme, përfshin grupe mjetesh për të lehtësuar punën tuaj dhe për të rritur aftësinë tuaj të përpunimit të dokumentit të fjalës. Gjyqi i Lirë për ditët e 45! Get It Now!

1. Ju lutemi të aplikoni ndihmën duke klikuar Ndërmarrje > Vendosja e ekranit. Shih screenshot:

doc-show-hide-picture-placeholder-4

2. Kontrollo ose çaktivizo Foto Vendbanuesit Vendosja e ekranit dialog për të treguar ose fshehur vendndodhjet e figurave, shihni screenshot:

doc-show-hide-picture-placeholder-5

Ju mund të shihni rezultatin si më poshtë:

Për më shumë informacion, ju lutemi vizitoni: tregoni ose fshehni vendbanime foto në Word.


Artikuj relative:
Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    sugatha · 3 years ago
    agropedia has been up for close to five years and has taught us a lot of things about how to manage agriculture knowledge in the context of a large, diverse and knowledge-rich country like India.