Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si ta ndryshoni drejtimin e tekstit në fjalë?

Si ta ndryshoni drejtimin e tekstit në fjalë? Këtu janë disa këshilla për ju që të ndryshoni drejtimin e tekstit.

Ndryshimi i drejtimit të tekstit në një Kutia Tekst ose Shape

Ndryshimi i drejtimit të tekstit në një tabelë

Para se të ndryshojmë drejtimin e tekstit, duhet të vendosim se ku duam të ndryshojmë drejtimin e tekstit tënd.

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluNdryshimi i drejtimit të tekstit në një Kutia Tekst ose Shape

nxehtë
Amazing! Përdorni tabela efikase në Word (Office) si Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer!

Lexo më shumë Shkarko falas

Siç e dimë, kutia dhe format e tekstit kanë funksionin për të ndryshuar drejtimin e tekstit. Mund të përdorim kutinë ose formën e tekstit për të ndryshuar drejtimin e tekstit.

Hapi 1: kliko Fut në shiritin e shiritit >> Kuti teksti dhe zgjidhni një stil nga drop-down menu. dhe kliko Fut> Forma dhe zgjidhni një stil nga drop down menu. Futni një kuti teksti ose vizatoni një formë në pozicionin e kursorit ku dëshironi të ndryshoni drejtimin e tekstit. Shkruani tekstin në kutinë ose formën e tekstit.

doc-ndryshimi-text-drejtim-1

Hapi 2: kliko kutinë e tekstit ose formën> kliko Format në shiritin e shiritit> kliko Drejtimi i tekstit

doc-ndryshimi-text-drejtim-2

Hap 3: zgjidhni drejtimin që preferoni nga menyja e zbritjes së Drejtimit të Tekstit.

doc-ndryshimi-text-drejtim-12


shigjetë flluskë e djathtë blu Ndrysho drejtimin e tekstit në një tabelë

Kutools për Fjalën, një shtojcë e dobishme, përfshin grupe mjetesh për të lehtësuar punën tuaj dhe për të rritur aftësinë tuaj të përpunimit të dokumentit të fjalës. Gjyqi i Lirë për ditët e 45! Get It Now!

Hapi 1: kliko Fut > Tryezë për të futur një tabelë në pozicionin e kursorit dhe shtypni tekstin në tabelë

Hapi 2: zgjidhni qelizat që përmbajnë tekstin që dëshironi të ndryshoni drejtimin. Kliko Plan urbanistik në shiritin e shiritit>Drejtimi i tekstit.

doc-ndryshimi-text-drejtim-6

Hapi 3: klikoni Drejtimi i tekstit për të ndryshuar drejtimin e tekstit.

doc-ndryshimi-text-drejtim-13

Përndryshe, gjithashtu mund të klikoni në të djathtën në tekstin e zgjedhur për të zgjedhur drejtimin që ju nevojitet. Shikoni pamjen e ekranit:

doc-ndryshimi-text-drejtim-11
Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Smithe974 · 1 years ago
  I really appreciate this post. I've been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You've made my day! Thanks again! kdbdkedkbddeedeg
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Marcus · 2 years ago
  Thanks a lot. This helped!
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  bri · 2 years ago
  how do i use text direction with word online????
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Ruthvik · 2 years ago
  Iam ruthvik [u]iam ruthvik[/u]
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  jefferson · 3 years ago
  we want to know how to change the orientation of the text even without a cell table