Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt krijoni dosje bazuar në vlerat e qelizës në Excel

Duke supozuar se ekziston një listë e emrave të punonjësve të kompanisë në një skedar Excel dhe doni të krijoni shpejt një dosje skedari për çdo punonjës duke përdorur këtë listë të të dhënave në Excel, me ndihmën e Krijo Dosjet nga Përmbajtja e Celës dobia e Kutools për Excel, mund të krijoni lehtë dosjet e shumta me anë të përmbajtjes së vlerave të qelizës.


Kliko Kutools Më shumë>> Import / Eksport >> Krijo Dosjet nga Përmbajtja e Celës. Shih screenshot:


Perdorimi:

1. Zgjidhni diapazonin që përmban vlerat e qelizës që dëshironi të përdorni për krijimin e dosjeve.

2. click -1 button për të përcaktuar një direktori të caktuar që dëshironi të vendosni dosjet. Pastaj klikoni OK. Shih screenshots:

Shot-krijojnë-folders-bazuar-në-cell2 shigjetë-big Shot-krijojnë-folders-bazuar-në-cell3

3. Dhe shkoni në dosje, do të shihni se dosjet janë krijuar. Shih screenshot:

Shot-krijojnë-folders-bazuar-në-cell4


Demo: Shpejt krijoni dosje bazuar në vlerat e qelizës në Excel

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Graham · 1 years ago
    Just been using the create folder option but as with your example it creates the folders in alphabetical order in windows 10 and not as listed in excel. Is this a windows issue or something I can edit in the cells?