Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt fshini të gjithë fletët e punës bosh ose bosh në Excel

Shumica e përdoruesve të Excel-it mund të përballen me një problem përpara se nëse doni të fshini të gjithë fletët bosh në një libër pune me dhjetëra fletë, si mund të fshini menjëherë të gjitha fletët bosh nga dhjetëra fletë? Për të përdorur një kod VBA ose për të fshirë manualisht fletët bosh? me Kutools për Excel's Fshije fletët e punës së bosh shërbimeve, ju mund të fshini me shpejtësi të gjitha fletët e punës bosh (duke përfshirë edhe fletët e bardha të fshehura) me një klik në Excel.


Kliko Kutools Më shumë>> Pune >> Fshije fletët e punës së bosh. Shih screenshot:


Përdorim:

Duke supozuar se keni një libër pune pune përmban fletët e punës 10, dhe Blank1, Blank2 dhe Blank3 janë fletë pune bosh që qëndrojnë në pozicione të ndryshme të shiritit të skedës së fletës. Shih screenshot:

Pastaj aplikoni Fshije fletët e punës së bosh duke klikuar Kutools Më shumë> Pune > Fshije fletët e punës së bosh, dhe një kuti e menjëhershme do të dalë jashtë. Shih screenshots:

shigjetë-big

Dhe pastaj kliko OK. Fletët bosh janë fshirë nga libri i punës. Shih screenshot:Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.