Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt ndryshoni / hiqni / shtoni emrin e autorit në komentet në Excel

Në Excel, kur futni ose krijoni komente në qeliza, në mënyrë të parazgjedhur, emri juaj i përdoruesit automatikisht futet me dy pika në komente në të njëjtën kohë. Ndonjëherë, nuk dëshiron që të tjerët të shohin emrin tënd të përdoruesit në komentet, kështu që duhet t'i heqësh ato një nga një. Por nëse ka qindra komente në fletën tuaj të punës ose në librin e punës, mund ta përdorni Kutools për Excel's Hiq / Shto emrin e përdoruesit në koment funksion për të hequr ose shtuar emrin e përdoruesit të të gjitha komenteve në të njëjtën kohë.

Hiq emrin e përdoruesit nga komentet në fletën e punës / punës

Shtoni emrin e përdoruesit në komente në fletën e punës / punës


Kliko Kutools >> më shumë >> Hiq / Shto emrin e përdoruesit në koment. Shih screenshots:


Hiq emrin e përdoruesit në komente në fletën e punës / punës

me Hiq / Shto emrin e përdoruesit në koment, mund të hiqni shpejt emrat e përdoruesit nga të gjitha komentet.

1. Aktivizoni fletën e punës ose librin e punës që përmban disa komente që dëshironi të hiqni emrat e përdoruesve të komenteve.

2. click Kutools > më shumë > Hiq / Shto emrin e përdoruesit në koment për të shfaqur Hiq / Shto emrin e përdoruesit në koment dialog. Dhe Në Hiq / Shto emrin e përdoruesit në koment dialog, specifikoni cilësimet që ju nevojiten. Shih screenshot:

Një: Në Fusha drop-down list, ju mund të zgjidhni fletën pune aktive
ose libër veprimi aktive që dëshironi të hiqni emrin e komentit të përdoruesit.

B: Në emri i përdoruesit kutinë e tekstit, shkruani emrin e përdoruesit që dëshironi të hiqni.
Në parazgjedhje, ai tregon emrin tuaj të parazgjedhur të përdoruesit në kutinë e tekstit, ju mund
ndryshoje.

C: Kontrollo Hiq emrin e përdoruesit nga komentet.

3. click Aplikoni, dhe një dialog tjetër tregon për t'ju treguar se sa komente janë hequr emrat e përdoruesit. Shih screenshot:


4. click OK dhe anuloj për të mbyllur dialogët dhe emrat e përdoruesve të komenteve në fushën e specifikuar janë hequr. Shih screenshot:

shot-ndryshimi-autor-name-5 -2 shot-ndryshimi-autor-name-6

shënim: Nëse e kontrolloni Forcimi i formatimit jo të boldHiq / Shto emrin e përdoruesit në koment dialog, rezultati tregohet si më poshtë:Shtoni emrin e përdoruesit në komente në fletën e punës / punës

Nëse doni të shtoni sërish emrin e përdoruesit tek komentet, gjithashtu ju mund t'i shtoni ato shpejt në komentet me Hiq / Shto emrin e përdoruesit në koment funksion.

1. Aktivizoni fletën e punës ose librin e punës që dëshironi të shtoni emrat e përdoruesve të komenteve. Para se të aplikoni Hiq / Shto emrin e përdoruesit në koment, ju lutemi sigurohuni që ka komente në fletën tuaj të punës ose në librin e punës.

2. click Kutools > më shumë > Hiq / Shto emrin e përdoruesit në koment për të shfaqur Hiq / Shto emrin e përdoruesit në koment dialog. Dhe në Hiq / Shto emrin e përdoruesit në koment dialog, specifikoni cilësimin që ju nevojitet. Shih screenshot:

Një: Në Fusha drop-down list, ju mund të zgjidhni fletën pune aktive
ose libri aktiv i punës për të shtuar emrin e përdoruesit të komenteve.

B: Në emri i përdoruesit kutinë e tekstit, shkruani emrin e përdoruesit që dëshironi të shtoni.
Në parazgjedhje, ai tregon emrin tuaj të parazgjedhur të përdoruesit në kutinë e tekstit, ju mund
ndryshoje.

C: Kontrollo Shtoni emrin e përdoruesit tek opsionet e komenteve.

3. click Aplikoni, dhe një dialog tjetër tregon për t'ju treguar se sa komentime janë shtuar. Shih screenshot:


4. click OK dhe anuloj për të mbyllur dialogun dhe emrat e përdoruesit tuaj të caktuar janë shtuar në komentet e fushës së përzgjedhur. Shih screenshots:

shot-ndryshimi-autor-name-7 -2 shot-ndryshimi-autor-name-9

shënim: Nëse e çaktivizoni Bëni emrin boldHiq / Shto emrin e përdoruesit në koment dialog, rezultati tregohet si më poshtë:Demo: Shpejt ndryshoni / hiqni / shtoni emrin e autorit në komentet në Excel

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.