Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt Konvertoni Monedha (USD në EURO / USD në GBP) në Excel

Excel nuk mbështet me një mënyrë të shpejtë për të kthyer monedhën. Kur ju duhet të konvertohet një sërë të dhënash nga një monedhë në tjetrën, mund t'ju duhet të përdorni mjete të tjera të konvertimit të monedhës ose kërkoni kursin e këmbimit valutor për të kthyer monedhën në Excel. Por me Kutools për Excel'S Konvertimi i monedhës, lehtë mund të merrni normën më të fundit të këmbimit valutor nga burime të besueshme dhe të aplikoni operacionin e mëposhtëm në Excel:

 • Convert monedhën dhe mbishkruaj vlerat origjinale
 • Convert monedhën dhe futni si komente
 • Convert monedhën dhe të dyja mbishkruaj vlerat origjinale dhe futni si komente

Kliko Kutools >> përmbajtje >> Konvertimi i monedhës. Shih screenshots:


Convert USD në EURO

1. Ju lutemi zgjidhni një varg të dhënash që dëshironi të konvertohet në EURO si më poshtë, dhe pastaj aplikoni këtë softuer (Kliko Kutools > përmbajtje > Konvertimi i monedhës).

shtënë monedhë konvertimit 02

2. Në Konvertimi i monedhës kutinë e dialogut, specifikoni monedhat që dëshironi të konvertojnë dhe klikoni Norma e azhurnimit për të marrë kursin e fundit të këmbimit. (Nëse nuk mund ta përditësoni kursin e këmbimit, sigurohuni që lidhja juaj e Internetit të jetë në rregull dhe pastaj të shkoni të shkarkoni dhe instaloni versionin më të fundit të Kutools për Excel nga faqja jonë.)

shtënë monedhë konvertimit 03

3. click Plotësoni opsionet butonin për të hyrë në kutinë e dialogut të opsioneve të mbushjes. Zgjidhni një lloj të prodhimit dhe përcaktoni një vend dhjetor për vlerat e prodhimit duke kontrolluar kutinë e Vendit Decimal dhe futni numrin e vendit decimal në kutinë e tekstit. pastaj mbyllni dialogun shihni screenshot:

shtënë monedhë konvertimit 1

4. Pas specifikimit të llojit të prodhimit, klikoni OK or Aplikoni button, do të merrni rezultatet e mëposhtme:

shtënë monedhë konvertimit 04


Convert USD në GBP

1. Ju lutemi zgjidhni një varg të dhënash që dëshironi të konvertohet në GBP si më poshtë, dhe pastaj aplikoni programin (Kliko Kutools > përmbajtje > Konvertimi i monedhës).

shtënë monedhë konvertimit 02

2. Në Konvertimi i monedhës kutinë e dialogut, specifikoni monedhat që dëshironi të konvertojnë dhe klikoni Norma e azhurnimit për të marrë kursin e fundit të këmbimit. (Nëse nuk mund ta përditësoni kursin e këmbimit, sigurohuni që lidhja juaj e Internetit të jetë në rregull dhe pastaj të shkoni të shkarkoni dhe instaloni versionin më të fundit të Kutools për Excel nga faqja jonë.)

shtënë monedhë konvertimit 05

3. click Plotësoni opsionet butonin për të hyrë në Plotëso opsionet kuti dialogu. Zgjidhni një lloj të prodhimit dhe përcaktoni një vend dhjetor për vlerat e prodhimit duke kontrolluar Vend decimal dhe futni numrin e numrit dhjetor në kutinë e tekstit. pastaj mbyllni dialogun shihni screenshot:

shtënë monedhë konvertimit 1

4. Pas specifikimit të llojit të prodhimit, klikoni OK or Aplikoni button, do të merrni rezultatet e mëposhtme:

shtënë monedhë konvertimit 06


Shënime:

 • 1. Ju mund të shtypni Prish (Ctrl + Z) për ta rikthyer menjëherë këtë operacion.
 • 2. Monedhat e tua të përdorura do të mbahen dhe mund të klikoni në listën e zbritjes për të zgjedhur dhe kthyer me shpejtësi kur doni ta përdorni atë herën tjetër. Shih screenshot:
 • shtënë monedhë konvertimit 07
 • 3. Nëse dëshironi të futni kursin tuaj të monedhës për të llogaritur rezultatin, vetëm duhet të dyfishoni normën në këndin e poshtëm të majtë në Konvertimi i monedhës dialog, dhe pastaj shtypni normën e monedhës drejtpërsëdrejti sipas nevojës.
 • shtënë monedhë konvertimit 08

Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  ramesh · 1 years ago
  Is there a way to convert amount as text (eg: in Indian Rupees xxxx only)
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  MCHardy · 1 years ago
  Is there a way to use the Kutools Conversion Tool for a specific date based on a column content?
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  MCHardy · 1 years ago
  Is there a way to use Kutools Currency Converter with specific dates?
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Teri · 1 years ago
  I need to convert USD to Nigerian Naira. Naira is not in the list of currencies, is there a work around?
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Al-Noor Wissanji · 1 years ago
  I need to convert Ugandan Shillings (UGX) to USD. I dont see it on converter.
  Can you add or instruct me on adding
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   admin_jay · 1 years ago
   [quote name="Al-Noor Wissanji"]I need to convert Ugandan Shillings (UGX) to USD. I dont see it on converter.
   Can you add or instruct me on adding[/quote]
   Sorry, we will add it in next version soon. :-)