Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt konvertoj stringin e tekstit në formulë në Excel

Supozojmë se ekzistojnë vargje të shumta tekstesh si = A1 * 0.88 që duket si formulë, por shfaqet si tekst në fletën tuaj të punës dhe tani, ju duhet të konvertoheni strings tekstual të tezave në formulat reale. Normalisht, ju përdorni kodin për të zgjidhur këtë problem, megjithatë, me funksion Convert Text to Formula of Kutools për Excel, mund të ndryshoni të gjitha vargjet e tekstit në formulë shpejt dhe me lehtësi.


Kliko Kutools >> përmbajtje >> Convert Text to Formula, shihni screenshot:


Perdorimi:

1. Përzgjidhni diapazonin e qelizave që dëshironi të konvertojë strings tekst në formulat reale.

2. Aplikoni këtë funksion duke klikuar Kutools > përmbajtje > Convert Text to Formula, dhe të gjitha vargjet e tekstit janë konvertuar në formulat reale në të njëjtën kohë. Shih screenshots:

shot-convert-text-to-formula2 -2 shot-convert-text-to-formula3

Shënime:

1. Ky shërbim mbështet Prish;

2. Nëse doni t'i ktheni formulat në tekst strings, ju mund të vizitoni Konvertimi i formulës në tekst funksion.


Demo: Shpejt konvertojne formulat e qelizave tek vargjet e tekstit dhe anasjelltas

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.