Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Kopjoni formatimin e qelizës nga një qelizë në qeliza të tjera në Excel

A keni qenë ndonjëherë atje më parë, kur ka një qelizë ka pikërisht formatimin që dëshironi të aplikoni në qeliza të tjera në Excel? Kjo është e sigurt, dhe ne mund ta përdorim Formatin e Piktorit për të kopjuar me shpejtësi formatimin nga një vend dhe ta zbatojmë atë në një tjetër. Por si të kopjoni formatimin specifik nga një vend dhe ta zbatoni atë në qeliza të tjera? Kjo është arsyeja pse ne ndërtojmë Kutools për Excel's Formati i kopjimit të celularëve sepse Format Painter mund të kopjojë vetëm të gjitha formatimet nga një vend në Excel. Ne mund t'i zbatojmë me shpejtësi këto operacione në Excel Formati i kopjimit të celularëve.

Kopjoni formatimin specifik nga një qelizë dhe zbatoni atë në qeliza të tjera


Kliko Kutools >> Format >> Formati i kopjimit të celularëve, shih screenshots:

formatimi i qelizave të kopjimit të xNUMX shigjetë-big formate 02-2

Kopjoni formatimin specifik nga një qelizë dhe zbatoni atë në qeliza të tjera

Për të kopjuar dhe aplikuar disa formate specifike nga një qelizë tek qelizat e tjera që keni zgjedhur, ju lutem bëni si më poshtë:

1. Përzgjidhni një qelizë të vetme (A1 për shembull) që dëshironi të aplikoni formatimin e tij në qeliza të tjera.

2. Dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > Format > Formati i kopjimit të celularëve.

3. në Formati i kopjimit të celularëve dialog box, ju lutemi specifikoni atributet e formatimit për qelizat e tjera që dëshironi të aplikoni, shih screenshot:

formate 03-3

4. Pastaj kliko OK, dhe zgjidhni qelizat që dëshironi të aplikoni këtë formatim në kutinë e shpejtë, shihni screenshot:

formate 04-4

5. Pastaj kliko OK button, formësimi i qelizës specifike nga qeliza A1 është aplikuar në qelizat e zgjedhura në të njëjtën kohë, shihni screenshot:

formate 05-5


Shënim:

Ky mjet mbështet prish (Ctrl + Z).


Demo: Kopjoni një formatim qelizash nga një qelizë në qeliza të tjera në Excel

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.