Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt kopjoni konfigurimin e faqes nga një pune në të tjerët ose në tërë dokumentin e punës në Excel

Kur konfiguroni cilësimet e konfigurimit të faqes në një fletë pune dhe pastaj dëshironi të kopjoni konfigurimin e faqes nga një pune në të tjerët ose në tërë dokumentin e punës në Excel. si mund të kopjoni dhe zbatoni cilësimet e konfigurimit të faqes në fletët e punës ose në tërë dokumentin e punës? me Kutools për Excel's Kopjo konfigurimin e faqes , shpejt mund të kopjoni dhe aplikoni konfigurimin e faqes nga fleta e punës aktuale në fletë pune të veçanta ose në tërë dokumentin e punës në Excel.

Kopjoni konfigurimin e faqes nga një pune në të tjerët ose në tërë dokumentin e punës


Kliko Kutools Më shumë >> Shtypi >> Kopjo konfigurimin e faqes. Shih screenshots:
1


Kopjoni konfigurimin e faqes nga një pune në të tjerët ose në tërë dokumentin e punës

1. Aktivizoni tabelën e punës që përmban cilësimet e konfigurimit të faqes që dëshironi të kopjoni në fletë pune të tjera ose tërë dokumentin e punës dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools Më shumë > Shtypi > Kopjo konfigurimin e faqes.

2. në Kopjo konfigurimin e faqes kutinë e dialogut, ju lutemi kontrolloni fletët e punës që dëshironi të kopjoni konfigurimin e faqes tek në pjesën e majtë. Të gjitha cilësimet e konfigurimit të faqes do të renditen në anën e djathtë, siç janë atributet e konfigurimit të faqes, atributet e margjinat, atributet Header / Footer dhe atributet e konfigurimit të Sheet, mund të lëvizni poshtë për të parë të gjitha atributet. Nëse ka disa atribute të fletës së punës aktuale që ju nuk dëshironi të kopjoni dhe aplikoni në fletë pune të tjera, ju lutemi t'i eleminoni në anën e djathtë. Shih screenshot:

xnumX 03

A: Të gjitha fletët e punës të manualit aktual do të renditen në këtu, përveç fletës së punës aktuale ose aktive (Ajo përmban cilësimet e konfigurimit të faqes që dëshironi të kopjoni dhe aplikoni në fletë pune të tjerë ose në tërë dokumentin e punës).

B: Të gjitha cilësimet e konfigurimit të faqes së punës aktuale ose aktive do të renditen në këtu. Bakshish: Nëse ka disa cilësime të konfigurimit të faqes që nuk dëshironi të kopjoni dhe aplikoni në fletë pune të tjera, ju lutemi hiqni dorë nga ato.

3. Click OK për të kopjuar dhe aplikuar konfigurimin e faqes në fletë pune të tjerë. shënim: Nëse keni zgjedhur të gjitha fletët e punës në pjesën e majtë, ajo do të kopjojë dhe aplikojë konfigurimin e faqes në tërë dokumentin e punës.

4. Të gjitha fletët e punës të përzgjedhura do të kenë të njëjtin setup faqe. Ju mund të shkoni në konfigurimin paraprak të faqes për çdo fletë pune duke klikuar Pamje > Layout faqe. Shih screenshot:

xnumX 04


Demo: Kopjo shpejt kopjimin e faqes nga një pune në të tjerët

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.