Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Lehtë të llogarisë numrin e vetëm qelizave të guximshme në një rang në Excel

Ndonjëherë ju mund të shënoni disa qeliza të veçanta të theksuara dhe më vonë doni të numëroni numrin total të këtyre qelizave të guximshme. Me COUNTBYFONTBOLD funksioni i Kutools për Excel, lehtë mund të llogarisë numrin e vetëm qelizave të guximshme në një rang në Excel.

Mjetet e produktivitetit të Excel

Tab Zyra: Sillni skeda të fuqishme në Office (përfshini Excel), ashtu si Chrome, Safari, Firefox dhe Internet Explorer. Save ju gjysmën e kohës, dhe zvogëloni mijëra klikimeve të miut për ju. 30-ditë pa gjyq të lirë

Kutools për Excel: Save 70% të kohës tuaj dhe zgjidh 80% Problemet e Excel për ju. 300 + veçori të përparuara i projektuar për skenarin e punës së 1500 +, e bën Excel shumë lehtë dhe rrit produktivitetin menjëherë.60-ditë pa gjyq të lirë


Kliko Kutools > Funksionet e Kutools > Statistikore dhe matematike > COUNTBYFONTBOLD. Shih screenshot:

Klikoni për të shkarkuar versionin më të fundit të Kutools për Excel.


Numëroni numrin e vetëm qelizave të guximshme në një rang në Excel

Duke supozuar që ju duhet të numëroni numrin e qelizave të guximshme në rangun A1: B12 në Excel, ju lutemi bëni si më poshtë:

1. Ju lutemi zgjidhni një qelizë bosh për të përdorur funksionin COUNTBYFONTBOLD dhe klikoni Kutools > Funksionet e Kutools > Statistikore dhe matematike > COUNTBYFONTBOLD.

2. Në kutinë e dialogut Hapja e Argumenteve të Argumenteve, klikoni shfletoj buton për të zgjedhur gamën e caktuar ku do të numëroni vetëm numrin e qelizave të guximshme.

qelizat e numërimit të goditjeve të shtënat janë 2

3. Click OK button. Dhe pastaj do të merrni numrin e qelizave të guximshme. Shih screenshot:

shënim: Mund të futni formulën = COUNTBYFONTBOLD (A1: B12) (A1: B12 është varg ku doni të numëroni numrin e qelizave të guximshme) për të marrë rezultatin direkt.


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.