Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Lehtë krijoni listën e postimeve dhe dërgoni email në Excel

A keni provuar ndonjëherë të dërgoni postë elektronike në një listë të adresave të postës elektronike me të njëjtin trup të mesazhit, por tituj të ndryshëm të personalizuar? Në të vërtetë, ky problem mund të trajtohet nga funksioni i Bashkimit të Postës në Word, por procesi është shumë kompleks dhe i mundimshëm. Megjithatë, me Kutools për Excel, Krijo listën e postimeve dhe Dërgo mesazhe elektronike veçoritë mund të krijojnë shpejt dhe me lehtësi një listë postimesh dhe të dërgojnë email në Excel.

Krijo listën e postimeve në Excel

Dërgo email nga Excel

Mjetet e produktivitetit të Excel

Tab Zyra: Sillni skeda të fuqishme në Office (përfshini Excel), ashtu si Chrome, Safari, Firefox dhe Internet Explorer. Ruajeni gjysmën e kohës dhe reduktoni mijëra klikime të miut për ju. 30-ditë pa gjyq të lirë

Kutools për Excel: Save 70% të kohës tuaj dhe zgjidh 80% Probleme Excel për ju. 300 + veçori të përparuara të dizajnuara për skenarin e punës 1500 +, e bëjnë Excel-in shumë lehtë dhe rrisin produktivitetin menjëherë. 60-ditë pa gjyq të lirë


shigjetë flluskë e djathtë blu Krijo listën e postimeve në Excel

Vetëm tre hapa, ju mund të krijoni shpejt një listë të plotë postimi me të Krijo listën e postimeve, e cila është shumë më e lehtë se sa krijimi i një liste postimi në Word.

1. Aktivizo Excel dhe kliko Kutools Më shumë > Krijo listën e postimeve. Shih screenshot:
xhiruar 1

2. Në popping out Krijimi i listës së postimeve dialog, bëni si më poshtë operacionet.

1) Kontrolloni fushat që ju nevojiten Kolona për listën e postimeve seksion.

2) Specifikoni numrin e bashkëngjitjes së skedarëve.

3) Zgjidhni vendin ku dëshironi të vendosni listën e postimeve, kontrolloni Fletë pune e re për të vendosur Listën e Dërgimit në një fletë të re, nëse kontrolloni Fletë pune ekzistuese opsion, ju mund të klikoni shtypni butonin e shtënë për të zgjedhur një qelizë për të vendosur.
shtënë krijuar listën postare 1

3. click Krijo, atëherë tabela e Listës së Postimeve është krijuar. Shih screenshot:
xhiruar 3

4. Pastaj vetëm duhet të shtoni informacionin e marrësit, lëndët relative dhe shtigjet e ruajtjes së shtojcave në tabelën e Listës së Mailing-ut, si më poshtë shihni screenshot.
xhiruar 4


shigjetë flluskë e djathtë blu Dërgo email nga Excel

Pas krijimit të tabelës së listës së postimeve dhe futjes së informacionit, mund të dërgoni mesazhe të personalizuara me pranuesit e shumtë Dërgo mesazhe elektronike tipar i Kutools për Excel në Excel.

1. Zgjidhni tabelën e listës së postës dhe klikoni Kutools Më shumë> Dërgo mesazhe elektronike. Shih screenshot:
shtënë dërgoni email

2. Pastaj në Dërgo mesazhe elektronike dialog, specifikoni cilësimin si më poshtë:

1) Specifikoni marrësit, bashkëngjitjet dhe subjektin nga secila listë drop-down.
shtënë krijuar listën postare 2

2) Zgjidhni fushën që dëshironi të futni në trupin e mesazhit nga lista e lëshuar më parë Fut vendbanuesin, dhe klikoni Vendos vendmbajtësin për të futur me sukses.
xhiruar 8

3) Shkruani dhe formatoni trupin e mesazhit në tabelën e madhe të tekstit sipas nevojës.
shtënë krijuar listën postare 3

3. Specifikoni mënyrën e dërgimit të postës elektronike. Sipas paracaktimit, Dërgo email nëpërmjet Outlook është zgjedhur. Nëse dëshironi të specifikoni mënyrën e dërgimit të postës elektronike, hiqni atë Dërgo email përmes Outlook, Kliko Cilësimet e serverit që po largohen, dhe më pas specifikoni cilësimin e serverit që po largohet në dialogun e hapur. Pastaj ju mund të kontrolloni Ruaj emailet e dërguara checkbox për të ruajtur sendet e postës elektronike në një dosje pas dërgimit të çdo kohe. Gjithashtu ju mund të specifikoni intervalin e dërgimit gjatë dërgimit të postës elektronike në bazë të listës së postimeve. Shikoni pamjen e ekranit:
shtënë krijuar listën postare 4

4. click dërgoj. Një dialog hapet për t'ju kujtuar se sa email janë dërguar me sukses, kliko OK për ta mbyllur atë. Shih screenshot:
xhiruar 10

Tani emailet do të dërgohen përmes mënyrave të dërgimit të email-eve të specifikuar.
xhiruar 11

Shënim:

1. Ju mund ta ruani trupin aktual të mesazhit si një skedar HTML nga Ruaj te File, dhe të importoni trupin e mesazhit nga një skedar i caktuar HTML nga Ngarko nga skedari.
shtënë krijuar listën postare 5
shtënë krijuar listën postare 6

2. Sipas parazgjedhjes, Dërgo email përmes Outlook kontrollohet si modaliteti i dërgimit të postës elektronike xhiruar 14 , që do të thotë që emailet do të dërgohen nga llogaria e parazgjedhur e Outlook tuaj. Nëse dëshironi të dërgoni email nga një llogari tjetër e-mail posaçërisht përpara se të aplikoni këtë funksion, mund të klikoni në ankorimin Mailing grupi në Kutools Më shumë tab për të hapur Cilësimet e serverit që po largohet (SMTP) dialog për të vendosur një llogari të re që dëshironi të përdorni për të dërguar email ose për të redaktuar llogaritë ekzistuese. Shih screenshot:
shtënë krijuar listën postare 7


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Nadiya Cassim · 1 months ago
  Hi Guys. How do I send an email from another outlook account and not my default account?
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Shan · 5 months ago
  Can we add multiple CC's in the list ?
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Steven · 9 months ago
  Can you setup an Email 2 for CC or BCC purposes? Can you only send to one email and not CC someone? Anyone!
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   Sunny · 8 months ago
   Hi, Steven, thanks for your suggestion. We have added CC and Bcc fields in Create Mailing List utility in the lastes version Kutools for Excel 18.0, you can download the newest one to have a try.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  SANDEEP · 1 years ago
  HOW TO ATTACH PDF FILE ON THIS
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Jeff1er · 1 years ago
  I used for the first time the mailing list feature to send 100+ message with separate attachments! you saved my night :)

  one small suggestion: shoud it be possible to implement a field CC?

  thanks again!

  Jean-Francois Gautier