Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Easily encrypt dhe decrypt vlerat ose përmbajtjet e zgjedhur qelizore në Excel

Duke supozuar se keni një libër pune që përmban disa informacione të rëndësishme, nuk mund të shikohet nga të tjerët. Në këtë rast, ju dëshironi të kodoni përmbajtjen e qelizës, por Excel nuk ka një funksion për të koduar përmbajtjen e qelizës. Me Kutools për Excel Encrypt Cells dhe Dekripto qelizat shërbimeve, ju mund të shpejt të encrypt vlerat e zgjedhur qelizë dhe decrypt përmbajtjen e qelizave.

Encrypt përmbajtjen e përzgjedhur të qelizës

Decrypt qelizat e zgjedhura që janë të koduara me Encrypt Cells


Encrypt përmbajtjen e përzgjedhur të qelizës

1. Zgjidhni diapazonin që dëshironi të kodifikoni.

2. Aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools Më shumë > Encrypt Cells, pastaj shkruani fjalëkalimin në Encrypt Cells dialog, zgjidhni një lloj maske që dëshironi të shfaqni në qeliza pas kodimit. Shihni screenshots:
shtënë encrypt decrypt qelizë 001

kontrolloni Asnje opsion, atëherë përmbajtja e qelizës do të shfaqet si më poshtë:

shtënë encrypt decrypt qelizë 03

kontrolloni shkrumb opsion, atëherë përmbajtja e qelizës do të shfaqet si më poshtë:

shtënë encrypt decrypt qelizë 05

kontrolloni Varg opsion, atëherë përmbajtja e qelizës do të shfaqet si më poshtë:

shtënë encrypt decrypt qelizë 07

shënim: Nëse një qelizë përmban formulë nuk do të kodohet.


Decrypt qelizat e zgjedhura që janë të koduara me Encrypt Cells

Qelizat e koduara që janë koduar me Encrypt Cells shërbimeve mund të decrypted vetëm me Dekripto qelizat utility.

1. Ju lutemi zgjidhni qelizat të cilat janë të koduara Encrypt Cells.

2. click Kutools Më shumë > Dekripto qelizat për të aplikuar këtë shërbim. Shih screenshots:
shtënë encrypt decrypt qelizë 008

3. Shkruani fjalëkalimin dhe klikoni OK. Ju do të shihni vlerat e qelizave të koduara të bëhen si më poshtë, shih screenshots:
shtënë encrypt decrypt qelizë 09


GIF: Easily encrypt dhe decrypt vlerat ose përmbajtjet e zgjedhur të qelizave në Excel

encrypt cell decrypt

Kutools për Excel: me më shumë se shërbimet e dobishme të 300 Excel, të lirë të provoheni pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Mark K · 4 years ago
    We would like to prevent someone FORGETING to encrypt the cells after they finished working with the document. Is it possible to get cells automatically encrypted once document is closed.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Jason Hall · 4 years ago
    The password for MiniMall is clearly the same no matter what line is used. Ever heard of Cipher Block Chaining? Look it up. It would nearly eliminate the possibility of two lines being the same even with the same password.