Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Ruaj dhe eksportoni grafikët grafik (foto ose forma) si skedarë imazhi JPEG në Excel

Ndonjëherë, ne mund të na duhet të ruajmë ose eksportojmë grafikët, grafikët, format ose fotot e Excel në librin e punës si skedarë imazhesh JPEG ose PNG. Kutools për Excel Grafika e eksportit shërbimeve mund të shpejt:

Ruani ose eksportoni një tabelë / grafik të Excel si imazh

Ruani ose eksportoni çdo tabelë, foto dhe forma Excel si imazh


Kliko Kutools Më shumë >> Import / Eksport >> Grafika e eksportit. Shih screenshots:

xhiruar grafika e eksportit 1
-1
shot-eksport-graphics2

Ruani ose eksportoni një tabelë / grafik të Excel si imazh

Duke supozuar që doni të ruani (eksportoni) tabelat ose grafikët Excel nga një libër pune, mund të bëni si më poshtë:

1. Hapni librin e punës që përmban tabelat ose grafikët e Excel-it, dhe zbatoni programin (Kliko Kutools Më shumë > Import / Eksport > Grafika e eksportit).

2. Konfiguro cilësimet siç tregohet në foton e mëposhtme.

shot-eksport-graphics3

A: Mund të konfiguroni që të tregoni një listë të të gjitha tabelave, figurave ose formave të manualit aktual të punës në Grafikun e Eksportit
dialogun duke ndryshuar Llojet.

B: Ju lutemi kontrolloni tabelat që dëshironi të eksportoni.

C : Ju lutemi specifikoni një dosje skedari për të përmbajtur imazhet e eksportuara.

D : Ju lutem specifikoni formatin e imazhit (GIF, JPEG, PNG dhe TIF).

E : Trego Graphics opsioni do të lundrojë dhe do të vendoset tek objekti i zgjedhur në librin e punës kur klikoni
Listat ose format e veçanta në listë.

3. click OK për të eksportuar Listat Excel të zgjedhura. Dhe do t'i shihni rezultatet si më poshtë. Shih screenshots:

shot-eksport-graphics4
-1
shot-eksport-graphics5

Ruani ose eksportoni çdo tabelë, foto dhe forma Excel si imazh

Duke supozuar që doni të ruani (eksportoni) çdo tabelë, foto dhe forma Excel nga një libër pune si skedarë imazhesh, mund të bëni si më poshtë:

1. Hapni librin e punës dhe zbatoni programin (Kliko Kutools Më shumë > Import / Eksport > Grafika e eksportit).

2. Konfiguro cilësimet siç tregohet në foton e mëposhtme.

shot-eksport-graphics6

A: Mund të konfiguroni që të tregoni një listë të të gjitha tabelave, figurave ose formave të manualit aktual të punës në Grafikun e Eksportit
dialogun duke ndryshuar Llojet.

B: Ju lutemi kontrolloni tabelën, figurën ose formën që dëshironi të eksportoni.

C : Ju lutemi specifikoni një dosje skedari për të përmbajtur imazhet e eksportuara.

D : Ju lutem specifikoni formatin e imazhit (GIF, JPEG, PNG dhe TIF).

E : Trego Graphics opsioni do të lundrojë dhe do të gjejë objektin e zgjedhur në librin e punës kur klikoni
në skica ose forma specifike në listë.

3. click OK për të eksportuar grafikë. Dhe do t'i shihni rezultatet si më poshtë. Shih screenshots:

shot-eksport-graphics7
-1
shot-eksport-graphics8

Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.