Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt eksportoje sferën si skedar imazhi (Jpg, Png ose Gif) në Excel

Për të eksportuar një sërë qelizash si imazh në Excel, mund të keni nevojë të kapni ekranin dhe të përdorni mjete të tjera për të ruajtur screenshotin si skedar imazhi. Për të kapur screenshot duke përdorur softuerin e ekranit, kufizimi është se ju nuk jeni në gjendje të kapni zonën e tejkalon ekranin. Kutools për Excel'S Gama e Eksportit si Grafike programi mund të eksportojë shpejt një sferë si imazh në PNG, JPEG, GIF ose TIF.


Kliko Kutools Më shumë>> Import / Eksport >> Gama e Eksportit si Grafike. Shih screenshot:


Perdorimi:

1. Aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools Më shumë> Import / Eksport > Gama e Eksportit si Grafike.

2. Në Gama e Eksportit si Grafike kutinë e dialogut, kliko butonin button.

3. Përzgjidhni një varg që doni të eksportoni si grafik, dhe pastaj klikoni në OK button.

4. Click button për të zgjedhur një dosje për ruajtjen e grafikut të eksportuar. Pastaj specifikoni një format grafik në Formati i eksportit drop-down list, dhe së fundi klikoni OK button. Shih screenshot:

5. Pastaj shfaqet një kuti dialogu për t'ju kujtuar se grafiku është eksportuar me sukses, kliko butonin OK button.

Gama është eksportuar si imazh / skedar grafik. Shih screenshot:


Këshillë:

Para përdorimit Gama e Eksportit si Grafike, sigurohuni që varg që do të eksportohet përdor një ngjyrë për sfondin e saj. Për të shmangur prodhimin e një grafiku të cilësisë së dobët, qelizat pa mbrojtje nga drita duhet të jenë të ngjyrosura me një sfond të bardhë.


Demo: Shpejt eksportojmë sferën si skedar imazhi (Jpg, Png ose Gif) në Excel

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Harry · 1 years ago
  the plugin hanged my Excel a couple of times. When I loaded Excel again, it has got a message asking me whether I should disable the plugin of Kutools before loading. What's the problem?
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Harry · 1 years ago
  I faced the same problem. I exported the images, but the naming was given by the program. More importantly, they're not in order of cell sequence. Meanwhile, I had no way to give the file name I wanted. Strange!
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Technigal · 1 years ago
  Hi there - is it possible to export images, naming each the wording of the cell next to it?