Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Zgjitni shpejt qelizat sipas gjatësisë së tekstit në Excel

Në përgjithësi, ne mund të filtrojmë qelizat sipas gjatësisë së tekstit me aplikimin e LEN funksioni për të numëruar gjatësitë e karakterit në një kolonë ndihmës dhe pastaj filtruar në Excel. Por me Kutools për Excel'S Filtër i veçantë funksion, ne mund të shpejt të filtruar qelizat nga gjatësia e tekstit me vetëm disa klikime.

Filtroni qelizat sipas gjatësisë së tekstit në Excel

Mjetet e produktivitetit të Excel

Tab Zyra: Sillni skeda të fuqishme në Office (përfshini Excel), ashtu si Chrome, Safari, Firefox dhe Internet Explorer. Ruajeni gjysmën e kohës dhe reduktoni mijëra klikime të miut për ju. 30-ditë pa gjyq të lirë

Kutools për Excel: Save 70% të kohës tuaj dhe zgjidh 80% Probleme Excel për ju. 300 + veçori të përparuara të dizajnuara për skenarin e punës 1500 +, e bëjnë Excel-in shumë lehtë dhe rrisin produktivitetin menjëherë. 60-ditë pa gjyq të lirë


Kliko Kutools Plus >> Filtri i Veçantë >> Filtri i Veçantë, shihni screenshot:

Kliko këtu për të shkarkuar versionin më të fundit të Kutools për Excel.


Filtroni qelizat sipas gjatësisë së tekstit në Excel

Ju mund të aplikoni Filtër i veçantë veçori për të filtruar qelizat sipas gjatësisë së tekstit nga një listë si vijon:

1. Zgjidhni listën që do të filtroni qelizat sipas gjatësisë së tekstit dhe klikoni Kutools Më shumë > Filtër i veçantë > Filtër i veçantë.

2. Në kutinë e dialogut Filter Speciale, kontrolloni Tekst opsion, zgjidhni Gjatësia e tekstit është e barabartë me nga lista poshtë drop-down, shkruani gjatësinë e tekstit të specifikuar në kutinë pranë, dhe së fundi klikoni në Ok button. Shih screenshot:

3. Kuti dialogu Kutools për Excel del dhe tregon se sa qeliza janë gjetur. Ju lutemi klikoni OK butonin për ta mbyllur atë.

Tani mund të shihni vetëm tekstet me gjatësinë e tekstit të specifikuar janë filtruar. Shih screenshot:


Shënimet

1. Ju mund të shtoni ngjyrën e shkronjave dhe ngjyrën e sfondit për të gjitha qelizat e filtruara duke specifikuar ngjyrën e shkronjave dhe ngjyrën e sfondit në Përpunimi i rezultateve seksion.

2. Ju mund të zgjidhni të gjithë rreshtat e të gjitha qelizave të filtruara duke kontrolluar Zgjidh gjithë rreshtin opsion.


Demo: Filtroni qelizat sipas gjatësisë së tekstit në Excel

Në këtë Video, Kutools tab dhe Kutools Më shumë tab janë shtuar nga Kutools për Excel. Nëse keni nevojë, kliko këtu të kesh një gjyq falas falas 60 pa kufizim!

Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

images / stories / shot-kutools-excel /
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.