Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Filtroni të gjitha qelizat me komente duke përdorur vetëm një klikim në një kolonë të zgjedhur

A keni provuar ndonjëherë të filtroni të gjitha qelizat që përmbajnë koment në një kolonë të zgjedhur? Funksioni normal i filtrit në Excel nuk mund t'ju ndihmojë të arrini këtë punë. Megjithatë, Kutools për Excel mbështet një tipar të lehtë-Filtroni komentin që mund t'ju ndihmojnë të filtroni të gjitha qelizat e komenteve me vetëm një klik.

Filtroni të gjitha qelizat me komente në një kolonë të zgjedhur në Excel

Filtroni të gjitha qelizat me komente dhe plotësoni me font ose ngjyrë sfondi në Excel


Filtroni të gjitha qelizat me komente në një kolonë të zgjedhur në Excel

Për të filtruar të gjitha qelizat që përmbajnë komente në një kolonë specifike, bëj si kjo:

1. Zgjidh një kolonë që përmban komentet që dëshironi të filtroni, dhe pastaj klikoni Kutools Më shumë > Filtër i veçantë > Filtroni komentin, shihni screenshot:

2. Dhe pastaj një kuti të menjëhershme do të shfaqet për t'ju kujtuar se sa qeliza të cilat përfshijnë komentet, shih screenshot:

3. Pastaj kliko OK për të mbyllur kutinë e shpejtë, dhe të gjitha qelizat që përmbajnë komente janë filtruar në të njëjtën kohë, shihni screenshot:


Filtroni të gjitha qelizat me komente dhe plotësoni me font ose ngjyrë sfondi në Excel

Nëse dëshironi të mbushni ngjyrën e shkronjave ose ngjyrën e sfondit në rezultatin e filtruar, ju mund të shkoni në Filtër i veçantë dialog për të vendosur formatimin siç keni nevojë.

1. Zgjidh kolonën që përfshin qelizat e komenteve që dëshironi të filtroni, dhe pastaj klikoni Kutuzët Më shumë > Filtër i veçantë > Filtër i veçantë, shihni screenshot:

2. në Filtër i veçantë dialog, veproni si në vijim:

(1.) Zgjidhni Format opsion në Rregullat e filtrit seksioni;

(2.) Dhe pastaj zgjidhni Comments nga lista e zbritjes;

(3.) Në Përpunimi i rezultateve kutia, specifikoni një font ose ngjyrë sfondi për qelizat e filtruara siç keni nevojë.

shënim: Nëse e kontrolloni Zgjidh gjithë rreshtin opsion, të gjithë rreshtat do të përzgjidhen pas filtrimit.

3. Pastaj kliko Ok për të dalë nga kutia e dialogut dhe një kuti e menjëhershme do të dalë për të kujtuar numrin e përgjithshëm të qelizave të komenteve në kolonën e zgjedhur, shih screenshot:

4. Pastaj kliko OK button, të gjitha qelizat me komente janë filtruar dhe të dhënat e filtruara janë të mbushura me fontin ose ngjyrën e sfondit që keni specifikuar gjithashtu. Shih screenshot:


Demo: Filtroni të gjitha qelizat me komente:

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!

Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.