Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt filtroni qelizat me shkronja të mëdha në Excel

Disa përdorues Excel mund të shënojnë shënime të rëndësishme me uppercase në Excel. Por, për sa kohë ka një listë të gjatë të regjistrimeve, si mund t'i zbulojnë ato shpejt me shkronja të mëdha? Kutools për Excel Filtër i veçantë funksion mund t'ju ndihmojë të shpejt të filtroni qelizat me shkronja të mëdha ose të vogla nga një listë në Excel.

Filtroni qelizat me madhësi në Excel

Filtron qelizat me shkronja të vogla në Excel

Mjetet e produktivitetit të Excel

Tab Zyra: Sillni skeda të fuqishme në Office (përfshini Excel), ashtu si Chrome, Safari, Firefox dhe Internet Explorer. Ruajeni gjysmën e kohës dhe reduktoni mijëra klikime të miut për ju. 30-ditë pa gjyq të lirë

Kutools për Excel: Save 70% të kohës tuaj dhe zgjidh 80% Probleme Excel për ju. 300 + veçori të përparuara të dizajnuara për skenarin e punës 1500 +, e bëjnë Excel-in shumë lehtë dhe rrisin produktivitetin menjëherë. 60-ditë pa gjyq të lirë


Kliko Kutools Plus >> Filtri i Veçantë >> Filtri i Veçantë, shihni screenshot:

Kliko këtu për të shkarkuar versionin më të fundit të Kutools për Excel.


Filtroni qelizat me madhësi në Excel

Ju mund të aplikoni Filtër i veçantë tipar për të filtruar qelizat nga uppercase nga një listë lehtë në Excel.

1. Zgjidhni listën që do të filtroni qelizat me uppercase dhe klikoni Kutools Më shumë > Filtër i veçantë > Filtër i veçantë.

2. Në kutinë e dialogut Specifik Filter, ju lutemi kontrolloni Tekst opsion, zgjidhni Tekst me shkronja kapitale nga lista poshtë drop-down, dhe klikoni në Ok button. Shih screenshot:

3. Në kutinë e dialogut Kutulo për Excel, ju lutemi klikoni OK button.

Tani ju mund të shihni të gjitha qelizat me tekst uppercase janë filtruar jashtë. Shih screenshot:


Filtron qelizat me shkronja të vogla në Excel

La Filtër i veçantë funksion mund gjithashtu të filtruar qelizat nga të vogla nga një listë lehtë në Excel.

1. Zgjidhni listën që do të filtroni qelizat me shkronja të vogla dhe klikoni Kutools Më shumë > Filtër i veçantë > Filtër i veçantë.

2. Në kutinë e dialogut Specifik Filter, ju lutemi kontrolloni Tekst opsion, zgjidhni Tekst i vogël nga lista poshtë drop-down, dhe klikoni në Ok button. Shih screenshot:

3. Tani shfaqet një kuti dialogu dhe tregon se sa qeliza janë gjetur. Ju lutemi klikoni OK butonin për ta mbyllur atë.

Tani ju mund të shihni të gjitha qelizat me të vogla janë filtruar jashtë. Shih screenshot:


Shënime:

1. Nëse e keni specifikuar ngjyrën e shkronjave dhe ngjyrën e sfondit në Përpunimi i rezultateve , ajo do të shtojë ngjyrën e shkronjave dhe ngjyrën e sfondit për të gjitha qelizat e filtruara.

2. Nëse keni nevojë të zgjidhni të gjithë rreshtat e të gjitha qelizave të filtruara, ju lutemi kontrolloni Zgjidh gjithë rreshtin opsion.


Demo: Filtroni qelizat me shkronja të mëdha në Excel

Në këtë Video, Kutools tab dhe Kutools Më shumë tab janë shtuar nga Kutools për Excel. Nëse keni nevojë, kliko këtu të kesh një gjyq falas falas 60 pa kufizim!

Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.