Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt gjeni qeliza të cilat përmbajnë vlera të tipit të datës bazuar në kriteret në Excel

Me funksionin Gjej dhe Replace në Excel, ju mund të gjeni vetëm qeliza brenda komenteve / formulave / vlerave të bazuara në një kriter. Sidoqoftë, nëse doni të gjeni qeliza në formatin e datës bazuar në kritere, vetëm shërbimi Super Gjej i Kutools për Excel mund t'ju bëjë një favor të mirë. Me ndihmën Super Find, mund të kërkoni të gjitha qelizat e datave, ose të gjeni qelizat që përmbajnë datën specifike në Excel sa keni nevojë.

Gjeni qelizat që përmbajnë vlera të tipit të datës bazuar në kritere

Mjetet e produktivitetit të Excel

Tab Zyra: Sillni skeda të fuqishme në Office (përfshini Excel), ashtu si Chrome, Safari, Firefox dhe Internet Explorer. Ruajeni gjysmën e kohës dhe reduktoni mijëra klikime të miut për ju. 30-ditë pa gjyq të lirë

Kutools për Excel: Save 70% të kohës tuaj dhe zgjidh 80% Probleme Excel për ju. 300 + veçori të përparuara të dizajnuara për skenarin e punës 1500 +, e bëjnë Excel-in shumë lehtë dhe rrisin produktivitetin menjëherë. 60-ditë pa gjyq të lirë


Aplikoni funksionin Super Find duke klikuar Kutins> Super Gjeni

shtënë super gjeni datën 1


Gjeni qelizat që përmbajnë vlera të tipit të datës bazuar në kritere

1. click Kutools > Gjeni Super për të shfaqur Gjeni Super bukë.

2. Në Gjeni Super panel, bëj si hapat e mëposhtëm:

1) Në Brenda drop-down list, ju mund të zgjidhni një varg të gjetur në mesin e Përzgjedhje, Fletë aktive, Fletë të zgjedhura, Libri i punës aktivedhe Të gjitha librat e punës.

2) Kliko shtënë super gjeni datën 6 Datat butonin në Tipi seksion.

3) Zgjidhni një kriter që përdorni për të gjetur qelizat që përmbajnë vlera të tipit të datës bazuar në Tipi drop-down list.

4) Në vlerë kutinë e tekstit, shkruani në kriterin e caktuar, ose mund të klikoni mjet ekstrakt shtënë për nxjerrjen e qelizës e cila përmban kriterin për vlerë kuti teksti.

shtënë super gjeni datën 2 shtënë super gjeni datën 3

3. click Gjej button, të gjitha qelizat e datës që plotësojnë kriteret do të renditen në Rezultat kuti.
shtënë super gjeni datën 4

shënim: Nëse doni të zgjidhni qelizat, rreshtat ose kolonat përkatëse pas gjetjes së rezultateve, Zgjidh nga seksion në Gjeni Super dobia mund të të bëjë një nder. Por vini re, ky funksion mund të përdoret vetëm kur Përzgjedhje dhe Fletë aktive janë aktivizuar në Brenda seksion në Gjeni Super dialog.

4. Pas gjetjes së rezultateve, zgjidhni Qelizat, Rreshtat or Columns nga Zgjidh nga drop-down list, pastaj klikoni zgjedh button. Do të zgjedhë të gjitha rezultatet e gjetura nga qelizat, rreshtat ose kolonat.
shtënë super gjeni datën 5

Këshillë:

1. Në Gjeni Super gjithashtu, mund të gjeni tekst në komentet, formulën, tekstin dhe hyperlinks në të njëjtën kohë, thjesht duhet të aktivizoni të gjitha butonat relative në Brenda seksion.

2. Ju mund të klikoni në ndonjë rezultat në Gjeni Super pane për t'u zhvendosur menjëherë në atë qelizë.

3. Gjeni Super panel mund të zhvendoset dhe ridimensionohet sipas nevojës.Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.