Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt theksoj / ngjyra të gjitha qelizat e hapura me një klik në Excel

Normalisht të gjitha qelizat janë mbyllur në një fletë pune në Excel. Ndonjëherë, ju mund të formoni qelizat specifike si të hapura për lejen e redaktimit pas mbrojtjes së fletës së punës ose disa arsye tjetër. Prandaj, ju doni të shikoni me shpejtësi të gjitha qelizat e hapura. Këtu ne prezantojmë Thekso hapur dobia e Kutools për Excel, e cila ju mundëson të nxjerrni në pah të gjitha qelizat e hapura në tërë dokumentin e punës me vetëm një klikim.


Kliko Kutools Më shumë >> Dizajnimi i fletës së punës >> Thekso hapur. Shikoni shtyllën e ekranit më poshtë:

qelizat e hapura zbuluan 1 qelizat

Theksoni / ngjisni të gjitha qelizat e hapura me një klik në Excel

Për të nxjerrë në pah të gjitha qelizat e hapura në tërë librin e punës, vetëm duhet të aplikoni Theksoj Lexuara shërbimeve (kliko Kutools Më shumë > Dizajnimi i fletës së punës > Thekso hapur).

shigjetë-big

Shënime:

(1) Kur aktivizon Theksojeni fshehur/Highlight Formulas/Emrat e theksuar shërbimet në Projektimi tab, Thekso hapur programi do të fiket automatikisht.

(2) Kur mbyllni Dizajnimi i fletës së punës tab, Thekso hapur programi do të fiket automatikisht.

(3) Për të ndryshuar ngjyrën e theksuar, ju duhet të klikoni Cilësimet button në anën Projektimi tab dhe më pas specifikoni një ngjyrë të bllokuar të vargut dhe klikoni butonin OK button. Shikoni shtyllën e ekranit më poshtë:


Demo: Shpejt nënvizoni / ngjyrosni të gjitha qelizat e hapura me një klik në Excel

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.