Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Ndërthurni rreshtat ose kolonat bosh çdo rreshta / kolona të tjera në Excel

Është e lehtë të futësh një rresht ose kolonë bosh në Microsoft Excel në një kohë. Megjithatë, nuk do të jetë e lehtë të futësh rreshta ose kolona të bardhë të shumta dhe mund të jetë më e vështirë të futësh rreshta ose kolona të shumta në mënyrë alternative. Por Fut Rreshtat Blank & Column mjet i Kutools për Excel mund t'ju ndihmojnë të futni rreshta ose kolona të shumta në një interval të caktuar shpejt.

Vendosni rreshtat e zbrazët çdo rreshta tjetër (n.)

Vendosni kolona bosh çdo kolonë tjetër (nth)


Kliko Kutools > Fut > Vendos rreshta dhe kolona të zbrazëta. shih screenshots:


Vendosni rreshtat e zbrazët çdo rreshta tjetër (n.)

Duke supozuar që keni një sërë të cilës doni të futni rreshtat e zbrazët çdo rresht tjetër, shpejt mund të merreni me këto hapa:

1. Përzgjidhni vargun që dëshironi të futni rreshta bosh.

2. Aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > Fut > Vendos rreshta dhe kolona të zbrazëta.

3. Në Vendos rreshta dhe kolona të zbrazëta kutinë e dialogut, zgjidhni Rreshtat e zbrazët nga Vendos llojin, dhe futni numrat në Intervali i dhe Rreshtat kuti që ju nevojitet. Shih screenshot:

shot-insert-bosh-rreshtave-columns3

4. Pastaj kliko OK. Një rresht bosh është futur në një interval. Shih screenshots:

shot-insert-bosh-rreshtave-columns4 shigjetë-big shot-insert-bosh-rreshtave-columns5

Vendosni kolona bosh çdo kolonë tjetër (nth)

Duke supozuar që keni një sërë të dhënash, dhe ju duhet të futni alternativen kolona të zbrazëta 2 çdo kolonë tjetër 2. Ju mund ta bëni këtë si kjo:

1. Theksoni vargun që dëshironi të futni kolona bosh.

2. Në Vendos rreshta dhe kolona të zbrazëta kutia e dialogut, kontrolloni Kolona të zbrazëta nga Vendos llojin, dhe specifikoni numrat (2) në Intervali i dhe Columns kuti që ju nevojitet. Shih screenshot:

shot-insert-bosh-rreshtave-columns6

3. Pastaj kliko OK. Dhe çdo dy kolona në dy intervale janë futur në varg. shih screenshots:

shot-insert-bosh-rreshtave-columns7


Shënim:

Ky mjet mbështet Prish (Ctrl + Z).


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  rithurawat · 4 months ago
  Very nice post here thanks for it .I always like and such a super contents of these post.Excellent and very cool idea and great content of different kinds of the valuable information's.

  Machine learning training in chennai
  machine learning certification in chennai
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  kavi · 4 months ago
  Such a Great Article!! I learned something new from your blog. Amazing stuff. I would like to follow your blog frequently. Keep Rocking!!
  Blue Prism training in chennai | Best Blue Prism Training Institute in Chennai
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  ganes · 4 years ago
  Sangat bermanfaat sekali
  thankyu