Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Futni shpejt një datë ose një datë të formatuar në Excel

Ndonjëherë, mund të keni nevojë të futni shpejt dhe rastësisht një datë me formate të caktuara të datës në një fletë pune. Me Fut data of Kutools për Excel, lehtë mund të futni një datë ose një datë të formatuar në të njëjtën kohë.


Kliko Kutools > Fut > Vendos datën . Shih screenshots:

shtënë futur datën 1  2 shtënë futur datën 02

Perdorimi:

1. Specifikoni një qelizë që dëshironi të futni datën.

2. Aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > Fut > Vendos datën.

3. Në Vendos datën kutinë e dialogut, zgjidhni një datë që dëshironi të futni, pastaj klikoni dy herë dhe data do të futet menjëherë në qelizë. Për më tepër kutia e dialogut nuk do të mbyllet, mund të futni një datë tjetër në çdo qelizë tjetër. Shih screenshot:

shtënë futur datën 03

Këshillë:

Nëse dëshironi të futni datën me formate të caktuara, mund të kontrolloni Përdorimi i formatit opsioni, dhe formati i datave të shumëfishta do të shfaqet në kutinë e zgjerimit të listës.

Pastaj zgjidhni një format datë që dëshironi të aplikoni nga kutia e listës së djathtë dhe pastaj zgjidhni një datë nga kalendari i majtë dhe klikoni dy herë atë, data me formatimin e specifikuar është futur në qelizën specifike. Gjithashtu kutia e dialogut nuk do të mbyllet, mund të futni datën tjetër të formatuar në çdo qelizë tjetër. Shih screenshot:

shot-insert-date-04


Demo: Vendos datën ose datën e formatuar në qeliza

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.