Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Futni me shpejtësi dhe shtypni nëntotale në secilën faqe në Excel

Dëshiron të shtypësh automatikisht nëntotale të secilës kolonë në fund të secilës faqe të shtypur? Normalisht, ju mund ta bëni atë me dorë, duke numëruar numrin e rreshtave që do të përshtaten në një faqe të shtypur, dhe duke shtuar subtotals në pozicionin e duhur. Por, sapo të shtoni ose fshini rreshta në vargjet tuaja, mund të keni nevojë të ndryshoni përsëri të gjitha nëntotalet tuaja. Por me Kutools për Excel'S Subtotals Paging mund të ju ndihmojë të futni me shpejtësi nëntotalet e secilës kolonë në fund të secilës faqe të shtypur.

Vendosja e nëntotale të secilës kolonë në fund të secilës faqe të shtypur


Kliko Kutools Më shumë>> Subtotals Paging. Shih screenshots:

shigjetë-big

Vendosja e nëntotale të secilës kolonë në fund të secilës faqe të shtypur

Duke supozuar që keni një listë të gjatë të të dhënave në fletë pune siç tregohet në pamjen e mëposhtme të ekranit dhe dëshironi të printoni atë me nëntotale të secilës kolonë që përshtatet në çdo faqe të shtypur. Kështu që ju mund të përdorni Subtotals Paging për ta bërë atë të bëhet si më poshtë:

1. Hapni fletën e punës që dëshironi të futni nëntotale të secilës kolonë në fund të secilës faqe të shtypur dhe aplikoni Subtotals Paging shërbimeve (Kliko Ndërmarrje > Subtotals Paging). Shih screenshot:

A: Ju lutemi kontrolloni kolonën që dëshironi të futni nëntotalin për të.

B: Kjo Përmbajtja e rreshtit 1st kolona liston të gjitha përmbajtjet e rreshtit të parë në fletën e punës aktuale.

C: Klikoni në listën e funksioneve për të ndryshuar funksionet nëntotal, si shuma, numërimi, mesatarja, max, min, numri i produktit dhe numërimit.

2. click OK për të futur nëntotale. Dhe do t'i shihni rezultatet si më poshtë. Shih screenshot:

Këshilla:

  • Shumë: vetëm shuma vlera numerike e qelizave.
  • mesatare: llogaritjen e vlerës mesatare të kolonës së përzgjedhur.
  • Max: shfaqja e vlerës maksimale.
  • Min: shfaqja e vlerës minimale.
  • Produkt: shumëfishohen numrat.
  • Numëroj: numëroni vetëm numrin e qelizave që përmbajnë vlerën.
  • Numrat e numrave: numëroni vetëm numrin e qelizave me vlerë numerike.

Shënim:

Kjo vegël mbështet zhbllokimin (Ctrl + Z).


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.