Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt futni dhe hiqni filigranë në Excel

Siç e dimë të gjithë, është e lehtë për ne të futim filigranët në Microsoft Word, por do të jetë shumë problematike të përdorim filigranë në Excel. Nuk ka veçori të integruar për të futur filigranë në një fletë pune. Megjithatë, me Kutools për Excel'S Fut Filigranin shërbimeve, ju mund të futni dy shifrat e figurës dhe tekstit në fletën e punës shpejt dhe me lehtësi.

Futni shpejt ujin e fotos në Excel

Shpejt futni draft ose ujëra teksti në Excel

Hiq ujëra në Excel


Futni shpejt ujin e fotos në Excel

Për të futur shifrat e figurës në Excel, ju lutem bëni si më poshtë:

1. Pas instalimit Kutools për Excel, Ju lutemi klikoni Kutools > Fut > Unënsert Watermark, shihni screenshot:

2. në Fut Filigranin dialog, veproni si në vijim:

(1.) Zgjidhni Fotoja e Filigramit opsion;

(2.) Pastaj kliko Përzgjidhni figurën (P) button, në popped jashtë hapur dritare, ju lutem specifikoni foton që dëshironi të përdorni si ujëra;

(3.) Zgjidhni përqindjen e shkallës që do të shfaqni në faqet nga Shkallë drop-down.

(4.) Kontrolloni Njeri pa fat nëse dëshiron që filigranët të jenë efekt eroziv, nëse jo, mbajeni të pakontrolluar.

3. Pastaj kliko Aplikoni or Ok butonin, shifrat e figurës janë futur në fletën e punës aktuale, si në vijim:

shtënë futur ujëra 3


Shpejt futni draft ose ujëra teksti në Excel

Kjo veçori gjithashtu mund t'ju ndihmojë të futni ujëra drafti ose ujëra teksti ashtu siç keni nevojë.

1. Shkoni në Fut Filigranin dialog dhe veproni në vijim:

(1.) Zgjidhni Tekst Watermark opsion;

(2.) Shkruani tekstin që dëshironi të përdorni si ujëra në Tekst kuti;

(3.) Specifikoni fontin, madhësinë e shkronjave, ngjyrën e shkronjave dhe stilin e shkronjave për ujëra teksti.

2. Pas mbarimit të cilësimeve, klikoni Aplikoni or Ok button dhe filigranët e tekstit janë futur në fletën e punës aktive, shih screenshot:

shtënë futur ujëra 5


Hiq ujëra në Excel

Kutools për Excel gjithashtu mbështet Hiq filigranin funksion për të hequr filigranët nga fleta pune.

1. Click Kutools > Fshij > Fshini ujin, shihni screenshot:

2. Dhe filigranët në fletë pune janë hequr menjëherë.

shënim: Kjo Hiq filigranin utility mund të heqë vetëm filigranët të cilat janë futur me Fut Filigranin tipar i Kutools për Excel.

Pa pagesë Shkarko Kutools për Excel Tani!


Demo: Futni shpejt dhe hiqni filigranë në Excel

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.