Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt futni një kalendar mujor ose një vit në Excel

Ndonjëherë, për ndonjë qëllim, mund të keni nevojë të futni një kalendar mujor ose vjetor në një libër pune. Ju mund të përdorni një Excel Calendar Templates për ta bërë atë bërë. Por me Kalendari i Përhershëm of Kutools për Excel, shpejt mund të futni një kalendar mujor ose një vjetor në një libër të ri pune.

Fut një kalendar mujor

Fut një kalendar vjetor

Kliko Kutools Më shumë >> Pune >> Kalendari i Përhershëm, shihni screenshot:

xhiruar 01 kalendar të përjetshëm


Fut një kalendar mujor

Bëni si më poshtë për të futur një kalendar mujor.

1. click Kutools Më shumë > Pune > Kalenda e përhershmer, ajo do të shfaqë Kalendari i Përhershëm kuti dialogu. Shih screenshot:

2. Zgjidhni muajin që dëshironi të krijoni kalendarin përmes nga dhe drop-down list. Shih screenshot:

3. click Krijo kalendari mujor është krijuar në një libër të ri të punës, shiko screenshot:

4. Ju mund të klikoni Skedar > Save për ta shpëtuar atë.


Fut një kalendar vjetor

Me funksionin e Kalendari i Përhershëm, vendosni një kalendar vjetor është gjithashtu i lehtë dhe i shpejtë.

1. click Kutools Më shumë > Pune > Kalendari i Përhershëm. Shih screenshot:

2. Zgjidh janarin nga nga drop-down list dhe dhjetor nga drop-down list, shihni screenshot: (Paraprakisht, ai tregon vitin aktual në dialog, gjithashtu mund të zgjidhni vitin nga lista.)

3. click Krijo, kalendari vjetor është krijuar në një libër të ri pune. Shih screenshot:

4. Ju mund të klikoni Skedar > Save për ta shpëtuar atë.


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.