Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt kopjoni të dhënat dhe ngjisni në qeliza të dukshme / listë të filtruar në Excel

Në Excel, kur do të kopjoni dhe ngjitni disa të dhëna në një distancë e cila është filtruar ose përmban rreshta / kolona të fshehura, do të ngjitet edhe në ato qeliza të filtruara ose të fshehura. A mund të ngjisim të dhënat vetëm në qeliza të dukshme në Excel? Kutools për Excel'S Ngjiteni në distancë të dukshme do t'ju ndihmojë të merrni atë bërë shpejt.

Kopjoni të dhënat dhe ngjisni vetëm në listën e filtruar

Kopjoni të dhënat dhe ngjitni në qeliza të dukshme vetëm kur ka rreshta të fshehura

Ngjit në demo të dukshme


Kliko Kutools > Varg > Ngjiteni në distancë të dukshme > të gjithë / Vetëm Vlerat ngjitëse. Shih screenshot:


Kopjoni të dhënat dhe ngjisni vetëm në listën e filtruar

Nëse një sferë me funksionin e filtrimit të mundshëm siç tregohet në foton e mëposhtme, dhe ju duhet të kopjoni disa të dhëna dhe ta ngjisni atë në një distancë me funksionin e filtrimit të mundshëm, por vetëm qelizat e dukshme, ju mund ta zgjidhni këtë detyrë si më poshtë:

shot-paste-të-dukshme-qelizave-2

1. Zgjidhni diapazonin e të dhënave që dëshironi të ngjisni në listën e filtruar.

Pastrimi i të gjitha vlerave me formatimin e qelizave në qeliza të dukshme:

2. Nëse dëshironi të ngjisni të gjitha vlerat me formatimin e qelizave në qeliza të dukshme, ju lutemi klikoni Kutools > Varg > Ngjiteni në distancë të dukshme > të gjithë. Shih screenshot:

Ngjitja e vlerave vetëm në qeliza të dukshme:

Për të ngjitur vetëm vlerat e qelizave të përzgjedhura në qeliza të dukshme, kliko Kutools > Varg > Ngjiteni në distancë të dukshme > Vetëm Vlerat ngjitëse. Shih screenshot:

3. në Ngjiteni në distancë të dukshme kutinë e menjëhershme, zgjidhni një qelizë ose një varg që dëshironi të ngjisni të dhënat e zgjedhura me të gjithë formatimin e qelizës, dhe pastaj klikoni OK button. Shih screenshot:

Pastaj mund të shihni se të dhënat e zgjedhura janë ngjitur vetëm në rreshtat e filtruar. Shih screenshots:

Ngjitini të gjitha me formatimin e qelizave në qeliza të dukshme:

Ngjit vetëm vlerat në qeliza të dukshme:


Kopjoni të dhënat dhe ngjitni në qeliza të dukshme vetëm kur ka rreshta të fshehura

Duke supozuar, ekzistojnë rreshta të shumta të fshehura në fletën tuaj të punës, për të ngjitur disa të dhëna vetëm në rreshtat e dukshme, gjithashtu mund të përdorni këtë shërbim të ngjitjes në Dritë të Dukshme.

shot-paste-të-dukshme-qelizave-6

1. Përzgjidhni sferën e të dhënave që dëshironi të ngjisni vetëm në rreshtat e dukshme.

Pastrimi i të gjitha vlerave me formatimin e qelizave në rreshta të dukshme:

2. Nëse dëshironi të ngjisni të gjitha vlerat me formatimin e qelizave në rreshta të dukshme, ju lutemi aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > Varg > Ngjiteni në distancë të dukshme > të gjithë. Shih screenshot:

Ngjitja e vlerave vetëm në rreshtat e dukshme:

Për të ngjitur vetëm vlerat e qelizave të zgjedhura në rreshtat e dukshme, kliko Kutools > Varg > Ngjiteni në distancë të dukshme > Vetëm Vlerat ngjitëse. Shih screenshot:

3. në Ngjiteni në distancë të dukshme kutinë e menjëhershme, zgjidhni një qelizë ose një varg që dëshironi të ngjisni të dhënat e zgjedhura dhe pastaj klikoni OK button. Shikoni pamjen e ekranit

paste shtënë në qelizat e dukshme 4

Pastaj ju mund të shihni të dhënat e zgjedhura janë ngjitur në rreshtat e dukshme vetëm si më poshtë shihni screenshots:

Ngjitini të gjitha me formatimin e qelizave në rreshta të dukshme:

Ngjit vetëm vlerat në rreshtat e dukshëm:


Shënime:

1. Ky shërbim mbështet prish (Ctrl + Z).

2. Nëse ka në të dy rreshtat e filtruar dhe në rreshtat e fshehura në fletën tuaj të punës, kjo veçori gjithashtu mund t'ju ndihmojë të ngjisni vetëm të suksesshme të dhënat e përzgjedhura në qelizat e dukshme.


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.