Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt printoni faqen aktuale të shtypur të qelizës aktive në Excel

Duke supozuar që të keni një fletë pune e cila përmban shumë faqe të shtypura, por vetëm duhet të shtypni faqen që përmban qelizën aktive. Kutools për Excel's Print Current Page programi mund të shpejt të shtypë faqen aktuale që përmban qelizën aktive.

Printoni faqen aktuale që përmban qelizën aktive


Kliko Kutools Më shumë >> Print Current Page. Shih screenshot:

shtënë aktuale range01


Printoni faqen aktuale që përmban qelizën aktive

1. Hapni librin e punës dhe kuptojeni se cila faqe përmban qelizën aktive që do të printoni. Bakshish: Në Excel 2007 / 2010, aktivizo parapamjen e ndërprerjes së faqes për të ditur saktësisht se ku do të thyhen faqet kur ky dokument shtypet duke klikuar Pamje > Paraprake Pamja e faqes. Shih screenshot:

2. Ju do të shihni në Preview Page Break si më poshtë:

3. Pasi ditur pikërisht faqja e shtypur që përmban qelizën aktive, ju lutemi aplikoni Print Current Page shërbimeve (Kliko Kutools Më shumë > Print Current Page). Dhe faqja që përmban qelizën aktive do të printohet nga printeri juaj. Bakshish: Sigurohuni që printeri juaj të jetë i lidhur dhe të jetë i lidhur mirë me kompjuterin tuaj.


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.