Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Printimi i një liste në kolona të shumta për t'u përshtatur në çdo faqe të shtypur në Excel

Duke supozuar se ekziston një fletë pune me më shumë se emrat 200 në kolonën A, dhe nëse dëshironi të printoni këtë fletë pune, do të konsumojë mjaft faqe. Si mund ta formatoni një kolonë të tillë të gjatë në kolona të shumëfishta për t'u përshtatur në një faqe të shtypur para se të shtypni atë? Kutools për Excel'S Ndahet në Kolona shërbimeve mund t'ju ndihmojnë të ndani / riformatoni kolonën e gjatë në kolona të shumëfishta për t'u përshtatur në një faqe të printuar shpejt dhe të ruani ngjyrat dhe letrën tuaj të printerit kur keni nevojë të printoni një kolonë të tillë të gjatë në Excel.

Split / reformat kolonën e gjatë në kolona të shumëfishta për t'u përshtatur në një faqe të shtypur për printim


Kliko Kutools Më shumë>> Ndahet në Kolona. Shih screenshots:

kutools-shigjetë djathtë xhiruar në shtyllat 2

Split / reformat kolonën e gjatë në kolona të shumëfishta për t'u përshtatur në një faqe të shtypur për printim

1. Aplikoni shërbimin (Kliko Ndërmarrje > Ndahet në Kolona) dhe zgjidhni Gama e të dhënave dhe Titujt shkojnë si në vazhdim. Shih screenshot:

shot-print-shumta-columns3

2. Specifikoni cilësimet e tjera si më poshtë. Shih screenshot:

A: Ju lutemi specifikoni sa rreshta doni të shfaqni në secilën faqe të printuar.

B: Ju lutem specifikoni se sa segmente doni të shfaqni në secilën faqe të shtypur.

C: Do të krijojë një lidhje në fletën origjinale. Shënim: kjo dobi do të reformojë / ndan kolonën e gjatë në kolona të shumta në një fletë pune të re.

3. click OK. Ju do të shihni rezultatin në një fletë pune të re si më poshtë. Shih screenshot:

shot-print-shumta-columns5


Shënimet:

1. Titujt e secilës kolonë do të shtohen para çdo kolone.

2. Të dhënat e reja të punës mund të lidhen me të dhënat burimore, nëse kontrolloni Krijo një lidhje me fletën aktive opsion.


Demo: Shtypja e një liste në kolona të shumta për të përshtatur në çdo faqe të shtypur në Excel

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.