Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Printoni shkallët / përzgjedhjet e shumëfishta në një faqe në Excel

Normalisht, kur do të printoni vargjet ose përzgjedhjet e shumta, Excel fut një ndërprerje page midis secilës sërë që do të shkaktojë shumë mbeturina të printuara. por Kutools për Excel's Shtypni Wizard për zgjedhjen e shumëfishtë ju lejon të shtypni vargjet jo të afta pa një pushim faqeje dhe gjithashtu mund të rregulloni rendin e rangjeve të zgjedhura.


Kliko Kutools Më shumë>> Shtypi >> Shtypni Wizard për zgjedhjen e shumëfishtë . Shih screenshot:


Perdorimi:

1. Aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools Më shumë> Shtypi > Shtypni Wizard për zgjedhjen e shumëfishtë.

2. Në Shtypni Wizard për përzgjedhjen e shumëfishtë kutinë e dialogut, kliko butonin për të shtuar vargjet në listën që dëshironi të printoni, ndërsa button do të heqë vargjet që nuk dëshironi. UP dhe Poshtë butonat arrow ndihmojnë për të korrigjuar rendin e diapazonit të përzgjedhur. Shih screenshot:

3. Pastaj kliko tjetër butonin për të vazhduar, në këtë hap mund të vendosni konfigurimin e faqes së printimit. Shih screenshot:

A: Përdor cilësimet e printimit të paracaktuar: Me këtë opsion, konfigurimi i faqeve të zgjedhjeve të shumëfishta do të jetë i njëjtë me parametrat e printimit të parazgjedhur.

Përdorni cilësimet e printimit nga tabela aktuale: me opsionin, konfigurimi i faqeve të përzgjedhjeve të shumëfishta do të jetë i njëjtë me tabelën aktuale aktive.

Specifikoni cilësimet e reja të printimit: nëse doni një konfigurim të ri të faqes, mund ta kontrolloni këtë opsion dhe pastaj klikoni Page Setup button për të vendosur cilësimet e faqes që ju pëlqen.

B: Nëse zgjidhni Shto një rresht bosh midis vargjeve opsioni, vargjet e shumta do të kenë një hapësirë ​​të barabartë me një lartësi rreshti.

4. Pastaj kliko tjetër button, specifikoni veprimin për fletën e punës të përkohshme. Shih screenshot:

A: Nëse e kontrolloni këtë opsion, përzgjedhjet e shumëfishta do të kopjohen dhe ngjitet në një fletë pune të re si objekte të lidhura me foto dhe faqja e re do të jetë aktive, por nuk do të printohet.

B : Nëse e kontrolloni këtë mundësi, fletë pune e re që keni krijuar do të hapet dhe printohet në të njëjtën kohë.

C: Nëse e kontrolloni këtë opsion, tabela e re e krijuar do të printohet dhe pastaj do të fshihet.

5. Dhe pastaj kliko Fund button, të gjitha vargjet që keni zgjedhur janë ngjitur në një fletë pune të re si objekte të lidhura me foto. Dhe mund t'i korrigjoni ato në fletë pune. Shih screenshot:


Demo: Shtypni vargjet / përzgjedhjet e shumta në një faqe në Excel

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.