Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Zgjidh lehtë qelitë jo bosh ose jo të zbrazëta në një distancë në Excel

Ndonjëherë, mund të keni nevojë të zëvendësoni të gjitha qelizat jo bosh me tekst të njëjtë në rangun e zgjedhur. Për të zëvendësuar të gjitha qelizat jo-bosh në një interval, ju duhet të zgjidhni ato së pari. Me Përzgjidhni Qelizat Jo-Blank dobia e Kutools për Excel, mund të zgjidhni të gjitha qelizat jo bosh nga një sërë me vetëm një klikim.

Zgjidh qelizat jo-bosh në një rang në Excel


Kliko Kutools > zgjedh > Përzgjidhni Qelizat Jo-Blank. Shih screenshot:


Zgjidh qelizat jo-bosh në një rang në Excel

1. Zgjidhni diapazonin me qeliza jo-bosh që dëshironi të zgjidhni.

2. click Kutools > zgjedh > Përzgjidhni Qelizat Jo-Blank. Shih screenshot:

3. Pastaj shfaqet një kuti dialogu dhe ju tregon se sa qeliza jopublike janë përzgjedhur në rangun e specifikuar. Kliko në OK butonin për ta mbyllur atë.

shtënë përzgjedhur qelizat jo bosh 02

Deri më tani të gjitha qelizat jo të palëvizshme janë përzgjedhur si më poshtë:

shtënë përzgjedhur qelizat jo bosh 03

shënim: Kjo veçori gjithashtu mund të aplikohet në seksione të shumta në një fletë pune.


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.