Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Vendosni shpejt lartësinë e rreshtit ose gjerësinë e kolonës në inç, paund, centimetra ose piksele

Ndonjëherë, duhet të rregulloni shpejt lartësinë e rreshtit dhe gjerësinë e kolonës në centimetra, inç, paund ose piksele. Për shembull, ju duhet të bëni çdo qelizë si një shesh në Excel. Për ta bërë këtë, duhet të rregulloni shpejt madhësinë e qelizës në paund, centimetra, inç ose piksele. Me ndihmën e Kutools për Excel'S Rregulloni madhësinë e qelizës, shpejt mund të rregulloni lartësinë e rreshtit dhe gjerësinë e kolonës në Excel.


Kliko Kutools >> Format >> Rregulloni madhësinë e qelizës. Shih screenshots:

shigjetë-big

shot-rregulluar-cell-size4


Perdorimi:

1. Zgjidhni diapazonin që dëshironi të rregulloni madhësinë e qelizës.

2. Aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > Format > Rregullo madhësinë e celularit ...shih screenshot:

shot-rregulluar-cell-size3

3. Specifikoni një nga llojet nga Lloji i njësisë që keni nevojë. Nëse dëshironi të rregulloni lartësinë e rreshtit dhe gjerësinë e kolonës, kontrolloni Lartësia e rreshtit dhe Gjerësia e kolonës.

4. Pastaj specifikoni lartësinë e rreshtit dhe gjerësinë e kolonës sipas nevojës tuaj. Dhe lartësia e rreshtit dhe gjerësia e kolonës janë rregulluar sipas nevojës. Shih screenshots:

shot-rregulluar-cell-size2

shigjetë-big

shot-rregulluar-cell-size4


Shënime:

1. Ky operacion mbështet prish (Ctrl + Z).

2. Me këtë shërbim, gjithashtu mund të rregulloni tërë tabelën.

3. Nëse dëshironi të vendosni qelizat si sheshe, ju vetëm duhet të futni të njëjtin numër në Lartësia e rreshtit dhe Gjerësia e kolonës. Shih screenshots:

shot-rregulluar-cell-size5

shigjetë-big

shot-rregulluar-cell-size7


Demo: Vendosni lartësinë e rreshtit ose gjerësinë e kolonës në inç, paund, centimetra ose piksele

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.