Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Lejon të shfaqë ose të shfaqë të gjitha formulat e qelizës në Excel

Siç e dimë të gjithë, kur krijohen formula në qeliza, rezultatet e llogaritjes do të shfaqen në qeliza. Për disa qëllime, të tilla si shtypja e formulave në vend të rezultateve, ajo kërkon që ju të tregoni të gjitha formulat direkt në qeliza. Me Trego Formulat dobia e Kutools për Excel, shpejt mund të tregoni të gjitha formulat e qelizës në Excel.

Shfaq ose shfaq të gjitha formulat e qelizës në Excel


Kliko Kutools Më shumë > Dizajnimi i fletës së punës > Trego Formulat. Shih screenshot:

shtënë show formula1


Shfaq ose shfaq të gjitha formulat e qelizës në Excel

1. Hapni fletën e punës e cila përmban formulat që dëshironi të tregoni.

2. click Kutools Më shumë > Dizajnimi i fletës së punës.

shtënë show formula2

3. Dhe një i ri Projektimi tab do të shfaqet, kontrolloni Trego Formulat kuti në Pamje grup nën Projektimi tab. Shih screenshot:

Pas kontrollit të kutisë Show Formulas, do të shihni të gjitha formulat që shfaqen në fletën e punës aktuale.

Shënimet:

1. Uncheck Trego Formulat kuti, të gjitha formulat në qeliza do të kthehen në llogaritjen e rezultateve.

2. Kjo vegël zbatohet vetëm në fletën e punës aktuale, nëse dëshironi të shfaqni formulat brenda gjithë punës, ju mund të përdorni tonë Shikoni opsionet funksion.


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.