Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Thjesht shumën e vlerave absolute në një rang në Excel

Për një listë të dhënash që përmban dy numra negativë dhe pozitivë, mund t'ju duhet të shumoni vlerat absolute të këtyre vlerave. Për shembull, lista përmban numra 7, 8, -10, 5, -25, për përmbledhjen e vlerave absolute, rezultati duhet të jetë 55 në vend të -15. Me Shuma vlerat absolute dobia e Kutools për Excel, mund të shumoni të gjitha vlerat absolute pa përdorur formula.

Shuma vlerat absolute në një rang në Excel


Kliko Kutools > Formula Helper> Shuma vlerat absolute. Shih screenshot:


Shuma vlerat absolute në një rang në Excel

1. Përzgjidhni një qelizë bosh për vendosjen e rezultatit dhe pastaj klikoni Kutools > Formulat > Shuma vlerat absolute.

2. Në Formula Helper dialog box, klikoni në butonin në Argumentet Input seksion.

3. Pastaj nje Kutools për Excel hapet kutia e dialogut, zgjidhni listën e të dhënave që dëshironi të shumoni vlerat absolute dhe pastaj klikoni OK button. Shih screenshot:

4. Kur të kthehet në Formula Helper dialog box, klikoni në OK button.

Tani ju mund të shihni rezultatin e të gjitha vlerave absolute të populluar në qelizën e zgjedhur bosh.


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.