Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt hiqni qelizat dhe mbushni vlerat në Excel

Duke supozuar që të keni një fletë pune me disa qeliza të bashkuara, dhe tani ju duhet të hiqni qelizat e shkrirë dhe të mbushni automatikisht çdo qelizë të palidhur me vlerat përkatëse të qelizës së bashkuar. Nëse përdorni Cells Unmerge nga Merge & Center për të çaktivizuar qelizat në Excel, ju mund t'i hiqni vetëm qelizat pa plotësuar vlerën e kopjuar në qelizat unmerge. Kutools për Excel'S Zbuloni Cell, lehtë mund të zhbllokoni qelizën dhe të mbushni vlerën e kopjuar në secilën qelizë të zmadhuar me një klikim.

Bashkojë / zhbllokoj demo qelizat


Kliko Kutools >> Varg >> Unmerge Cells & Fill Value. Shih screenshot:

shot unmerge cells1


shigjetë flluskë e djathtë bluPerdorimi:

1. Përzgjidhni një sërë që dëshironi të hiqni qelizën dhe auto-mbushni vlerat e dublikuara.

2. Aplikoni ndihmën duke klikuar Kutools > Varg > Unmerge Cells & Fill Value, dhe të gjitha qelizat e shkrirë janë shkrirë dhe mbushen edhe me përmbajtjen e kopjuar. Shih screenshots:

shtënë-unmerge-cells2 shigjetë-big shtënë-unmerge-cells3

Shënime:

1. Ky funksion mbështet prish (Ctrl + Z).

2. Ju mund të bashkoni qelizat e njëjta ngjitur me të Bashkojë qelizat e njëjta funksion.


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.