Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt ndaheni ose ruani çdo fletë pune të një libri të punës si skedarë të veçantë excel / txt / csv / pdf

Në Microsoft Excel ju mund të ruani ose të ndani një fletë pune nga një libër pune si një skedar i ri Excel duke kopjuar dhe pastruar këtë fletë pune në një libër të ri pune. Duket e tmerrshme, nëse dëshironi të ndani çdo fletë / fletë pune të një libri pune të madh si Excel, txt, csv, skedarë pdf. Por me Kutools për Excel'S Libri i ndarjes së punës shërbimeve, ju mund të shpejt:

Split ose ruani secilën / fletë pune specifike të një libri të punës si skedarë të ndarë excel

Split ose ruani secilën / fletë pune specifike të një libri të punës si skedarë të veçantë txt

Split ose ruani secilën / fletë pune specifike të një libri të punës si skedarë të veçantë csv

Split ose ruani secilën / fletë pune specifike të një libri të punës si skedarë të veçantë pdf


Kliko Kutools Më shumë> Libri i punës> Libri i ndarjes së punës. Shih screenshot:

xhiruar ndarjen e punës 1


Split ose ruani secilën / fletë pune specifike të një libri të punës si skedarë të ndarë excel

Për të ruajtur secilën apo fletë pune specifike si skedarë të veçantë excel, ju lutem bëni si më poshtë:

1. Hapni librin e punës dhe pastaj klikoni Kutools Më shumë> manual > Libri i ndarjes së punës, shihni screenshot:

2. në Libri i ndarjes së punës dialogun, bëni operacionet e mëposhtme si të keni nevojë:

xhiruar ndarjen e punës 3

A: Të gjitha fletët e punës të punës janë listuar këtu, ju lutemi kontrolloni fletën e punës që dëshironi të ndani si një skedar i ri Excel.

B : Skip skedat e fshehura: nëse e keni kontrolluar këtë opsion, fletët e punës të fshehura në librin e punës nuk do të ndahen si skedarë të rinj të Excel.

Hiq tabelat bosh: nëse e keni kontrolluar këtë opsion, fletët e punës bosh në librin e punës nuk do të ndahen si skedarë të rinj të Excel.

C : Ruaj si tip: Zgjidh Libri i punës i Excel (& .xlsx) or Excel 97-2003 (*. Xls) formatin e skedarit për nevojën tuaj nga kjo listë zbritëse.

3. Pastaj kliko ndarje button, dhe më pas të specifikoni një vend për këto skedarë të ndarë në pop-up Shfletoni për dosjen dialog box, shikoni screenshot:

xhiruar ndarjen e punës 4

4. Click OK për të filluar ndarjen, dhe të gjitha fletët e punës specifike ruhen si skedarë të veçantë excel. Shih screenshot:

xhiruar ndarjen e punës 5

shënim: Të gjitha librat e ri të krijuara mbajnë të gjitha formatet e fletës së punës origjinale, duke përfshirë lartësinë e rreshtave dhe gjerësinë e kolonës.


Split ose ruani secilën / fletë pune specifike të një libri të punës si skedarë të veçantë txt

Për të ndarë fletët e punës një ose të veçantë në skedarë të veçantë txt, ju lutem bëni si më poshtë:

1. Aplikoni këtë Libri i ndarjes së punës duke klikuar Kutools Më shumë> manual > Libri i ndarjes së punës.

2. në Libri i ndarjes së punës dialog, veproni si në vijim:

xhiruar ndarjen e punës 6

A: Të gjitha fletët e punës të punës janë listuar këtu, ju lutemi kontrolloni fletën e punës që dëshironi të ndani si një skedar të ri txt.

B : Skip skedat e fshehura: nëse e keni kontrolluar këtë opsion, fletët e punës të fshehura në librin e punës nuk do të ndahen si skedarë të ri txt.

Hiq tabelat bosh: nëse e keni kontrolluar këtë opsion, fletët e punës bosh në librin e punës nuk do të ndahen si skedarë të ri txt.

C : Ruaj si tip: Zgjidh Unicode Text (* txt) formatin e skedarit për nevojën tuaj nga kjo listë zbritëse.

3. Pastaj kliko ndarje button, dhe më pas të specifikoni një vend për këto skedarë të ndarë në pop-up Shfletoni për dosjen dialog box, shikoni screenshot:

xhiruar ndarjen e punës 7

4. Click OK për të filluar ndarjen, dhe të gjitha fletët e punës specifike janë ruajtur si fotografi të veçanta txt si vijon screesnhot treguar:

xhiruar ndarjen e punës 8


Split ose ruani secilën / fletë pune specifike të një libri të punës si skedarë të veçantë csv

Ky shërbim gjithashtu mund të ju ndihmojë që të ruani çdo ose fletë pune të zgjedhur si skedarë csv.

1. Aplikoni këtë Libri i ndarjes së punës duke klikuar Kutools Më shumë> manual > Libri i ndarjes së punës.

2. në Libri i ndarjes së punës dialog, veproni si në vijim:

xhiruar ndarjen e punës 9

A: Të gjitha fletët e punës të punës janë listuar këtu, ju lutemi kontrolloni fletën e punës që dëshironi të ndani si një skedar të ri csv.

B : Skip skedat e fshehura: nëse e keni kontrolluar këtë opsion, fletët e punës të fshehura në librin e punës nuk do të ndahen si skedarë të rinj csv.

Hiq tabelat bosh: nëse e keni kontrolluar këtë opsion, fletët e punës bosh në librin e punës nuk do të ndahen si skedarë të rinj csv.

C : Ruaj si tip: Zgjidh CSV (Macintosh) (* csv) formatin e skedarit për nevojën tuaj nga kjo listë zbritëse.

3. Pastaj kliko ndarje button, dhe më pas të specifikoni një vend për këto skedarë të ndarë në pop-up Shfletoni për dosjen dialog box, shikoni screenshot:

xhiruar ndarjen e punës 10

4. Click OK për të filluar ndarjen, dhe të gjitha fletët e punës specifike ruhen si skedarë të veçantë csv. Shih screenshot:

xhiruar ndarjen e punës 11


Split ose ruani secilën / fletë pune specifike të një libri të punës si skedarë të veçantë pdf

Nëse dëshironi të ndani secilën apo fletë pune specifike për të ndarë dosjet pdf, ju lutemi bëni me hapat e mëposhtëm:

1. Aplikoni këtë Libri i ndarjes së punës duke klikuar Kutools Më shumë> manual > Libri i ndarjes së punës.

2. në Libri i ndarjes së punës dialog, veproni si në vijim:

xhiruar ndarjen e punës 12

A: Të gjitha fletët e punës të punës janë listuar këtu, ju lutemi kontrolloni fletën e punës që dëshironi të ndani si një skedar i ri pdf.

B : Skip skedat e fshehura: nëse e keni kontrolluar këtë opsion, fletët e punës të fshehura në librin e punës nuk do të ndahen si skedarë të rinj pdf.

Hiq tabelat bosh: nëse e keni kontrolluar këtë opsion, fletët e punës bosh në librin e punës nuk do të ndahen si skedarë të rinj pdf.

C : Ruaj si tip: Zgjidh PDF (* pdf) formatin e skedarit për nevojën tuaj nga kjo listë zbritëse.

3. Pastaj kliko ndarje button, dhe më pas të specifikoni një vend për këto skedarë të ndarë në pop-up Shfletoni për dosjen dialog box, shikoni screenshot:

xhiruar ndarjen e punës 13

4. Click OK për të filluar ndarjen, dhe të gjitha fletët e punës të specifikuara ruhen si skedarë individualë pdf. Shih screenshot:

xhiruar ndarjen e punës 14


Demo: Split ose ruani çdo fletë pune të një libri të punës si skedarë të veçantë excel / txt / csv / pdf

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Wendy · 4 months ago
    Worked great, but I lost all the VBA code I had in to allow a double click to insert a check mark. The code is there, just does not perform the action anymore. Had to go back and do each on with the Excel copy to new book function