Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Automatikisht cc ose bcc kur dërgoni email në Outlook

Nëse gjithmonë keni nevojë të kopjoni ose kopjoni një kopje të postës elektronike kur dërgoni email në Outlook, ju duhet të kopjoni manualisht bcc (Blind Carbon Copy) ose cc (Carbon Copy) çdo herë. Nuk ka asnjë mënyrë të lehtë për ju të automatikisht cc ose bcc email kur dërgoni një email në Outlook, por me Kutools për Outlook'S Auto CC / BCC , lehtë mund të bësh auto cc ose bcc për të gjitha emailet në dalje ose rregullo rregullat për të trajtuar emailet e cc ose bcc në Outlook.

Automatikisht cc ose bcc për të gjitha emailet që po largohen

Rregullo lehtë rregulla për kontrollimin e cc ose bcc kur dërgoni email

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Automatikisht cc ose bcc për të gjitha emailet që po largohen

Ju mund të lehtë të kopjoni ose të kopjoni veten ose personin specifik një kopje të postës elektronike për të gjitha emailet që dalin, si më poshtë:

Kutools për Outlook: Me më shumë se shtesat shtesë të përdorshme të 20 Outlook, mund të provoni pa asnjë kufizim në ditët e 45. Lexo më shumë Trial i Lire Tani

1. Ju lutemi të aplikoni ndihmën duke klikuar Kutools > CC / BCC > Aktivizo Auto CC / BCC. shënim: Nëse nuk ka rregull cc ose bcc në Menaxheri Auto CC / BCC, ajo do të hapë atë direkt për ju që të rregulloje rregullat cc / bcc.

xhiruar auto cc bcc 1

2. Ju lehtë mund të rregulloje rregullat cc / bcc në Menaxheri Auto CC / BCC. Ju lutem klikoni I ri button për të krijuar rregulla të reja të cc / bcc. Shih screenshot:

3. Nëse dëshironi të cc ose bcc veten kur dërgoni email, ju lutem zgjidhni Të gjitha daljet me e-mail, dhe pastaj klikoni marrësit button për të specifikuar llogarinë tuaj të postës elektronike për marrjen e emaileve të cc / bcc. Shih screenshot:

4. Mrekullitë klikoni për të zgjedhur një kontakt ose kontakte të shumta që dëshironi të cc, dhe pastaj klikoni Cc -> butonin ose Bcc -> button.

5. Në Menaxheri Auto CC / BCC, kontrolloni rregullin që dëshironi të aktivizoni për kontrollimin e cc ose bcc kur dërgoni email në Outlook. Bakshish: mund të krijoni rregulla të shumëfishta, por rregullat e pakontrolluara nuk do të hyjnë në fuqi.

Shënimet: Ju lehtë mund ta aktivizoni ose çaktivizoni funksionin Auto CC / BCC si më poshtë:

Auto CC / BCC është aktivizuar:

Auto CC / BCC është çaktivizuar:


Rregullo lehtë rregulla për kontrollimin e cc ose bcc kur dërgoni email

Ju lehtë mund të rregulloje rregullat për kontrollimin e cc / bcc kur dërgoni email në Menaxheri Auto CC / BCC.

Ju lehtë mund të rregulloje një cc / bcc rregull si të doni.
Ti mundesh:
Krijo një rregull cc / bcc për auto cc / bcc kur dërgoni një email nga llogaria specifike;
Krijo një rregull cc / bcc për auto cc / bcc kur lënda e emailit të dërguar përmban fjalë kyçe specifike;
Krijo një rregull cc / bcc për auto cc / bcc kur emri i bashkëngjitjes së emailit të dërguar përmban fjalë kyçe specifike;
Krijo një rregull cc / bcc për auto cc / bcc kur dërgon tek persona të caktuar dhe kështu me radhë.

Pa marrë parasysh se rregullat cc / bcc janë të thjeshta ose të komplikuara, ju lehtë mund t'i krijoni ato Menaxheri Auto CC / BCC.


Demo: Auto Cc / Bcc kur dërgoni email në Outlook

Bakshish: Në këtë Video, Kutools tab është shtuar nga Kutools për Outlook. Nëse keni nevojë për të, ju lutem klikoni këtu të kesh një gjyq falas falas 60 pa kufizim!Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Jo Wilson · 1 years ago
  Is there any way you can turn off the notification that an email has been auto BCC'd? Very annoying!
  Thanks.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   Office User · 9 months ago
   Agreed! The pop up is distracting. There should be a way to turn it off.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Susan Justice · 4 years ago
  I've tried using Auto BCC but it is not working. I've followed the instruction as detailed above. What am I missing?