Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Blloko bllokimin e shumëfisheve të dërguesve në një herë në Outlook

Përveç bllokimit të një domen dërguesi në një kohë, a po kërkoni një mënyrë të shpejtë për të bllokuar shumë fusha të dërguesve të të gjithë njëkohësisht në Outlook? me Kutools për Outlook'S Dërgo bllokun e domenit të dërguesve nuk mund të bllokoni vetëm domenin e dërguesit të vetëm në kohë, por gjithashtu bllokoni domenet e dërguesve të shumëfishta të gjitha në të njëjtën kohë me vetëm një klik në Outlook.

Blloko bllokimin e shumëfisheve të dërguesve në një herë në Outlook

Shto manualisht domenin e dërguesit për të bllokuar listën e domenëve të dërguesit në Outlook

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Blloko bllokimin e shumëfisheve të dërguesve në një herë në Outlook

Kutools për Outlook: Me më shumë se shtesat shtesë të përdorshme të 20 Outlook, mund të provoni pa asnjë kufizim në ditët e 45. Lexo më shumë Trial i Lire Tani

1. mbaj Ctrl kyç për të zgjedhur emailet që përfshijnë domenin dërgues që dëshironi të bllokoni.

2. Pastaj kliko Kutools > Vjeturina > Aktivizo filtrin e emaileve junk për ta aktivizuar këtë Junk Email Filter utility.

3. Dhe pastaj kliko Blloko fushat e dërguesit nga Vjeturina drop down list. Shih screenshot:

4. Kur të shfaqet një kuti e menjëhershme, kliko OK për ta mbyllur atë.

Dhe domenet e dërguesit të specifikuar janë shtuar në listën e bllokuar, ju mund t'i shikoni ato në Menaxher i Filtrit të Junk Email.

Kur thjesht dëshironi të bllokoni domenin e dërguesit të një email-i të vetëm, zgjidhni një email dhe më pas aplikoni programin.

Përveç metodës së mësipërme, gjithashtu mund të bllokoni domenin e dërguesit me email të vetëm nga udhëzimet e mëposhtme.

1. Djathtas-klikoni në email.

2. Pastaj zgjidhni Junk (Kutools) > Blloko fushat e dërguesit nga lista. Shih screenshot:

Pas shtimit të domeneve të dërguesit në listën e bllokuar, të gjitha emailet pranuese me këto fusha do të filtrohen në dosjen e spamit.


Shto manualisht domenin e dërguesit për të bllokuar listën e domenëve të dërguesit në Outlook

Nëse doni të shtoni manualisht domain dërguesit për të bllokuar listën e domenëve të dërguesit në Outlook tuaj. Ju mund ta bëni si më poshtë.

1. Ju lutem klikoni Kutools > Vjeturina > Menaxher i Filtrit të Junk Email për të mundësuar Menaxher i Filtrit të Junk Email utility. Shih screenshot:

2. Tani Menaxher i Filtrit të Junk Email dialog pops up, ju lutem klikoni dy herë mbi Blloko Domain rregull që keni krijuar tashmë.

3. Në Vjeturina dialog, klikoni mbi butonin në "Nga" përmban adresa fushë.

4. Ne vazhdim Teksti përmban dialog, klikoni dy herë mbi grupin e domain-it të emailit që doni të shtoni domenin e ri të email-it në.

5. Pastaj, nën Kërko Tekstin, shkruani në domenin e emailit që dëshironi të bllokoni, dhe pastaj klikoni mbi Shtoj button. Pas përfundimit të shtimit të fushave të emailit, kliko OK për të mbyllur dialogun.

6. Tani, kliko OK dy herë në dy dialogjet e mëposhtme për t'u kthyer në Menaxher i Filtrit të Junk Email dialog. Në këtë dialog, kliko OK për të përfunduar të gjitha cilësimet dhe për të mbyllur dialogun.

Shënimet:

1. Sigurohuni që Junk Email Filter po ndizet kur punon.

2. Nëse dëshironi ta fikni këtë funksion, ju mund të klikoni Aktivizo filtrin e emailit junk për të mbyllur atë, ose mund të shkoni në Menaxher i Filtrit të Junk Email për të çaktivizuar rregullat që ju nuk keni nevojë.

3. Ky shërbim nuk mund të zbatohet në llogarinë e Exchange.


Demo: bllokoni shumicën e domeneve dërguese në Outlook

Bakshish: Në këtë Video, Kutools tab është shtuar nga Kutools për Outlook. Nëse keni nevojë për të, ju lutem klikoni këtu të kesh një gjyq falas falas 60 pa kufizim!Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.