Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt krijoni, fshini dhe ripërdorni pjesë të shpejta (autotext) në Outlook

Kur shkruan email, mund të gjesh shpesh duke shtypur disa fraza të caktuara. Me veçoritë e Pjesëve të Shpejta, ju mund të shkruani shpejt email-in pa ri-etiketimin e fraksioneve të caktuara. Kutia për kutinë e tekstit automatik të Outlook-it e rrit këtë veçori duke renditur të gjitha pjesët e shpejtë (autotext) dhe kategoritë e pjesëve të shpejta në një panel të ndërtuar dhe ju mundëson të ripërdorni çdo pjesë të shpejtë ose autotext me vetëm një klikim.

Shpejt krijoni një përzgjedhje si AutoText (pjesë e shpejtë)

Fshirja e AutoText ekzistuese (pjesë të shpejta)

Futni shpejt tekstin e automatik (pjesë të shpejta) në trupin e mesazhit

Fshini një kategori AutoText

Lëviz tekstin Automatik të tekstit

Rregulloni madhësinë e panelit të Tekstit Automatik

Importi dhe eksporti AutoText (pjesë të shpejta)

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Klikoni kutinë> Kutia në dritaren e Mesazhit. Shiko shtënë e ekranit:

Kutools për Outlook: Me më shumë se shtesat shtesë të përdorshme të 20 Outlook, mund të provoni pa asnjë kufizim në ditët e 45. Lexo më shumë Trial i Lire Tani

shtënë autotext 1

Një panel Auto Text do të dalë në anën e djathtë sa më shpejt që të klikoni Xham button në Ribbon në një dritare mesazhesh. Shiko shtënë e ekranit:


Shpejt krijoni një përzgjedhje si AutoText (pjesë e shpejtë)

1. Përzgjidhni përmbajtjen që do të ruani si tekst automatik në trupin e mesazhit.

2. Click butonin në pjesën e sipërme të panelit të Auto Text.

3. Në hapjen e kutisë së dialogut NewText,

(1) Futni një emër për tekstin e ri të ri në Emri: kuti;

(2) Klikoni Category: kuti, dhe specifikoni një kategori për tekstin e ri automatik nga lista e zbritjes. Ju mund direkt të krijoni një kategori të re duke klikuar Kategoria e re button dhe më pas duke shtuar emrin e kategorisë tuaj.

(3) Klikoni Shtoj button.


Fshirja e AutoText ekzistuese (pjesë të shpejta)

1. Në panelin e tekstit automatik, së pari klikoni për të zgjedhur kategorinë që takon AutoText që do të fshini, dhe pastaj klikoni për të zgjedhur Teksti për të shfaqur ikonën drop-down si më poshtë shihni screenshot.

2. click Fshij nga lista zbritëse. Shih screenshot:

3. Në popping up Kutools për Outlook dialog box, thjesht klikoni OK button.

shënim: Ju mund të fshini të gjitha hyrjet e teksteve automatike në të njëjtën kohë duke klikuar Fshij te gjitha në listën zbritëse. Dhe riemërtojeni hyrjen në fjalë si ju duhet me Riemërtoj funksion në listën zbritëse. Shih screenshot:


Futni shpejt tekstin e automatik (pjesë të shpejta) në trupin e mesazhit

1. Vendosni kursorin në trupin e mesazhit ku do të futni tekstin automatik.

2. Në panelin e tekstit automatik, së pari klikoni për të zgjedhur kategorinë që i takon AutoText që do të futni, dhe pastaj klikoni në hyrjen e futjes së drejtpërdrejtë në email.

Shënimet:

Ju mund të futni futjen e fjalëve automatike si Tekst i pasur, Tekst i thjeshtë or Foto si ju duhet duke zgjedhur ndonjë prej tyre në Drop-down listën e hyrjes AuoText. Shih screenshot:

2. Gjithashtu mund të futni një tekst automatik me dy klikime në panelin e Tekstit automatik.


Lëviz tekstin Automatik të tekstit

1. Në panelin e tekstit automatik, klikoni shigjetën pranë butonit Mbyll, dhe pastaj klikoni në Veprim nga lista zbritëse. Shiko shtënë e ekranit:

2. Pastaj kursori bëhet një kryq, dhe ju mund të lëvizni panelin e tekstit automatik kudo në dritaren aktuale të mesazhit.


Rregulloni madhësinë e panelit të Tekstit Automatik

1. Në panelin e tekstit automatik, klikoni shigjetën pranë butonit Mbyll, dhe pastaj klikoni në Masat nga lista zbritëse.

2. Pastaj kursori bëhet or , ju mund të zvarritni kursorin për të rregulluar lehtë madhësinë e panelit të Tekstit Automatik.


Fshini një kategori të Auto Text

1. Kliko për të zgjedhur kategorinë që do të fshini në tekstin e teksteve automatike.

2. Click button në fund të kategorisë së zgjedhur.

3. Në Popping up Kutools për Outlook dialog box, klikoni në OK button.

shënim: Është fakultative tregoni pamjen lundruese të hyrjes së AutoText, shfaqni parapamje në listën e krijimit të tekstit si edhe shfaqni ikona para hyrjeve të AutoText siç tregohet në ekranin e mëposhtëm.


Demo: krijoni, ripërdorni dhe fshini pjesë të shpejta (autotext) në Outlook

Bakshish: Në këtë Video, Kutools tab është shtuar nga Kutools për Outlook. Nëse keni nevojë për të, ju lutem klikoni këtu të kesh një gjyq falas falas 60 pa kufizim!Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.