Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt importoni dhe eksportoni tekstin automatik (pjesë të shpejta) në Outlook

Nëse dëshironi të importoheni dhe eksportoni tekstin automatik (pjesët e shpejta) në Microsoft Outlook, normalisht mund të keni mundësi të hapni një dosje template të Outlook dhe kopjoni dhe ngjisni manualisht një model të veçantë. Me Kutools për Outlook Pakoja automatike e tekstit shërbimeve, ju lehtë mund të importojë dhe të eksportit të gjitha pjesët e shpejtë në Microsoft Outlook me disa klikime.

Importoni menjëherë tekstin automatik (pjesë të shpejta) në Outlook

Shpejt eksporto tekstin automatik (pjesë të shpejta) nga Outlook

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluKlikoni kutinë> Kutia në dritaren e Mesazhit. Shiko shtënë e ekranit:

Kutools për Outlook: Me më shumë se shtesat shtesë të përdorshme të 20 Outlook, mund të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 45. Get it tani.

Një panel Auto Text do të dalë në anën e djathtë sa më shpejt që të klikoni Xham butonin në fjongo në një dritare mesazhesh. Shiko shtënë e ekranit:

shtënë autotext import eksport 1


shigjetë flluskë e djathtë bluImportoni menjëherë tekstin automatik (pjesë të shpejta) në Outlook

1. Click shtënë importinë krye të Auto Text Pane. Shiko shtënë e ekranit:

shtënë autotext import eksport 2

2. Pastaj shfaqet një dialog për t'ju kujtuar nëse vazhdoni të importoheni dhe të skadoni tekstet ekzistuese automatike, klikoni po or jo si keni nevojë. Shih screenshot:

shtënë autotext import eksport 3

3. Në popping up Importo tekstin automatik dialog, kliko shtënë shfletonipër të mundësuar hapur dialog box, gjeni dhe zgjidhni skedarin e NormalEmail.xml që ju do të importojë në Microsoft Outlook tuaj, dhe pastaj klikoni hapur > OK button.

shtënë autotext import eksport 4

4. Pastaj shfaqet një kuti dialogu Pane dhe tregon numrin e përgjithshëm të kategorive të importuara dhe pjesëve të importuara të shpejta. .


shigjetë flluskë e djathtë bluShpejt eksporto tekstin automatik (pjesë të shpejta) nga Outlook

1. Click shtënë eksportit në krye të Auto Text Pane, dhe zgjidhni Eksport nga lista zbritëse. Shiko shtënë e ekranit:

shtënë autotext import eksport 7

2. Në popping up Eksporto tekstin automatik dialog, kliko tek shfletoj button për ta aktivizuar Save As kutinë e dialogut, hapni një dosje të destinacionit që ju do të ruani skedarin e eksportuar dhe klikoni Save button.

shtënë autotext import eksport 5

3. Një dialog hapet për t'ju kujtuar se Autotext ka qenë eksport me sukses, kliko OK për t'u kthyer në email.

shtënë autotext import eksport 6Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.