Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Kurrë mos bllokoni shumë email nga dërguesit e mesazheve në Outlook

Përveç funksionit të dërguesit të bllokut për e-mail junk, gjithashtu ekziston edhe një funksion i dërguesit të bllokut për postën tuaj të mirë. Kutools për Outlook, një shtojcë e dobishëm, ju ofron një dobi të dobishme jo vetëm që nuk bllokon kurrë një email të vetëm nga dërguesi i porosisë, por gjithashtu nuk bllokon kurrë email të shumëfishta në një herë në kohë në Outlook.

Kurrë mos bllokoni shumë email nga dërguesit e mesazheve në Outlook

Kurrë mos bllokoni email të shumëfishta duke shtuar manualisht dërguesit e mesazhit në Outlook

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kurrë mos bllokoni shumë email nga dërguesit e mesazheve në Outlook

Kurrë mos bllokoni shumë email nga dërguesit e mesazheve në Outlook, ju lutem bëni si më poshtë.

Kutools për Outlook: Me më shumë se shtesat shtesë të përdorshme të 20 Outlook, mund të provoni pa asnjë kufizim në ditët e 45. Shkarkoni falas tani!

1. Përzgjidhni mesazhet e shumëfishta që dëshironi të vendosni këto dërguesish të postës elektronike, sikur të mos bllokojnë kurrë dërguesit.

2. Pastaj ju lutemi të aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > Vjeturina > Mos bllokoni kurrë dërguesit. Shih screenshot:

3. Dhe do të shfaqet një kuti e menjëhershme për t'ju thënë se adresat e dërguesit që keni zgjedhur janë shtuar në listën e bllokuar asnjëherë, pastaj klikoni OK për ta mbyllur atë.

me Kutools për Outlook'S Mos bllokoni kurrë dërguesit nuk mund të shtoni vetëm disa dërgues të email-it për të mos bllokuar asnjëherë listën e dërguesit, por gjithashtu të shtoni një dërgues të vetëm të postës elektronike.

1. Për shtimin e dërguesit të një email-i për të mos bllokuar asnjëherë listën e dërguesit, si metoda e mësipërme e përmendur, në këtë pjesë, duhet vetëm të zgjidhni një email dhe pastaj të aplikoni këtë shërbim.

2. Përveç metodës së mësipërme, gjithashtu mund të aplikoni këtë softuer duke klikuar me të djathtën në një email të caktuar dhe pastaj përzgjidhni Junk (Kutools) > Mos bllokoni kurrë dërguesit. Shih screenshot:

goditja nuk bllokon kurrë dërguesit 002

Pas përfundimit të vendosjes së Kurrë mos bllokoni dërguesin, emailet me ato dërgues email nuk do të filtrohen kurrë si e-mail junk kur marrin ato.


Kurrë mos bllokoni email të shumëfishta duke shtuar manualisht dërguesit e mesazhit në Outlook

Metoda e mëposhtme do t'ju tregojë se si të shtoni manualisht dërguesit e emailit për të mos bllokuar asnjëherë listën e dërguesit në Outlook.

1. Ju lutem aplikoni Menaxher i Filtrit të Junk Email duke klikuar Kutools > Vjeturina > Menaxher i Filtrit të Junk Email. Shih screenshot:

2. Kur Menaxher i Filtrit të Junk Email dialog pops up, klikoni mbi Asnjëherë mos bllokuar tab, dhe pastaj klikoni dy herë mbi Mos bllokoni kurrë dërguesit rregull që keni krijuar tashmë.

3. Dhe tani, klikoni mbi butonin në "Nga:" përmban adresa fushë. Shih screenshot:

4. Në Teksti përmban dialog, klikoni dy herë mbi grupin e dërguesit që dëshironi të shtoni dërgues të rinj në email.

5. nën Tekst i ri i kërkimit, shkruani adresën e e-mailit që dëshironi të mos bllokoni kurrë në Outlook tuaj, dhe pastaj klikoni Shtoj button. Pas përfundimit duke shtuar të gjitha adresat, kliko OK për ta mbyllur atë.

6. Tani, kliko OK dy herë në dy dialogjet e mëposhtme për t'u kthyer në Menaxher i Filtrit të Junk Email dialog. Dhe pastaj kliko OK për të përfunduar të gjitha cilësimet.

shënim:

1. Sigurohuni që Junk Email Filter është duke u kthyer kur filloni të përdorni Outlook-in tuaj. Dhe mund të klikosh Kutools > Junk Email Filter > Aktivizo filtrin e emailit junk për të aktivizuar këtë shërbim.


Demo: mos bllokoni kurrë email nga dërguesit në Outlook

Bakshish: Në këtë Video, Kutools tab është shtuar nga Kutools për Outlook. Nëse keni nevojë për të, ju lutem klikoni këtu të kesh një gjyq falas falas 60 pa kufizim!Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.