Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shkruani shpejt email-in pa kokë ose duke përfshirë fushën bcc në Outlook

Normalisht, kur shtypim një mesazh PE, headers do të shtypen, si dhe trupin e mesazhit. Si mund ta printonim vetëm trupin e postës elektronike kur shtypnim mesazhin në Outlook? Kutools për Outlook është rritur me një fuqi të fuqishme Printim i avancuar për ju që të shtypni shpejt mesazhin e postës elektronike pa u bërë header. Ju gjithashtu mund të konfiguroni nëse dëshironi të printoni fushat e SKK ose të zvogëloni trupin e mesazhit për të përshtatur në një faqe ose jo lehtësisht.

Shpejt shtypni mesazhin e postës elektronike pa kokë në Outlook

Shpejt shtypni mesazhin e postës elektronike me teren bcc në Outlook

Shpejtë tkurret mesazhi i postës elektronike për të përshtatur një faqe kur printohet

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Shpejt shtypni mesazhin e postës elektronike pa kokë në Outlook

Për të përjashtuar headers kur shtypni mesazhin, ju lutem bëni si më poshtë:

1. Përzgjidhni mesazhin që dëshironi të printoni dhe klikoni Kutools Plus> Printim i avancuar, shihni screenshot:

2. në Printim i avancuar kutinë e dialogut, hiqni zgjedhjen Kreu i artikullit dhe vetëm kontrolloni Trupi i artikullit, shihni screenshot:

shtënë print2 avancuar

3. Pastaj kliko shtyp butonin për të shkuar në shtyp dialog, specifikoni printerin dhe pastaj klikoni shtyp button për të filluar shtypjen e postës elektronike, shihni screenshot:

xhiruar pa kokë 3

4. Dhe email-i i shtypur nuk përfshin informacionin e kokës siç keni nevojë.

Demo: shtypni mesazhin e postës elektronike pa kokë në Outlook

Bakshish: Në këtë Video, Kutools tab është shtuar nga Kutools për Outlook. Nëse keni nevojë për të, ju lutem klikoni këtu të kesh një gjyq falas falas 60 pa kufizim!


shigjetë flluskë e djathtë blu Shpejt shtypni mesazhin e postës elektronike me teren bcc në Outlook

Ndonjëherë, ju mund të dëshironi të printoni mesazhin e dërguar me Arkivin Bcc, me Printim i avancuar tipar i Kutools për Outlook, kjo detyrë do të përfundojë shpejt dhe me lehtësi.

Pas instalimit Kutools për Outlook, ju lutem bëni si më poshtë:

1. Përzgjidhni mesazhin e emailit që dëshironi të printoni me skedarin Bcc dhe klikoni Kutools > Printim i avancuar për të shkuar Printim i avancuar kuti dialogu.

2. në Printim i avancuar dialog, ju lutemi shënoni të gjitha Kreu i artikullit, Përfshi Bcc dhe Trupi i artikullit opsion si të kontrolluar, dhe ju mund të shkoni në Paraqitja e printimit duke klikuar Preview button, shihni screenshot:

xhiruar pa kokë 4

3. Dhe pastaj klikoni shtyp butonin për të printuar e-mailin dhe skedari Bcc do të printohet me mesazhin.


shigjetë flluskë e djathtë blu Shpejtë tkurret mesazhi i postës elektronike për të përshtatur një faqe kur printohet

Nëse nuk doni ta humbni letrën në shtypjen e postës elektronike, mund t'ju duhet të tkurrni mesazhin që të përshtatet në një faqe. Kjo e fuqishme Printim i avancuar shërbimeve gjithashtu mund t'ju ndihmojnë për të arritur këtë punë.

1. Përzgjidhni mesazhin që dëshironi të tkurrni për të printuar dhe shkoni te Printim i avancuar dialogun duke klikuar Kutools > Printim i avancuar.

2. në Printim i avancuar kutinë e dialogut, kontrolloni opsionet që ju nevojiten nën Përmbajtja e Printimit kutinë, dhe pastaj kliko Preview butonin për të shkuar në Paraqitja e printimit dritare dhe zgjidhni Shrink To Fit pika nga drop down list, shihni screenshot:

xhiruar pa kokë 5

3. Dhe trupi i mesazhit do të zvogëlohet për t'i përshtatur faqet, pastaj kliko shtyp butonin për ta printuar atë.

Shënim:
Paraqitja e printimit dritare, gjithashtu mund të caktoni veprime të tjera siç keni nevojë, të tilla si përcaktimi i orientimit të faqes, duke shtuar numrin e faqes dhe datën aktuale si header dhe footer, dhe kështu me radhë ...

Demo: shtypni mesazhin e postës elektronike për të përshtatur një faqe kur printoni në Outlook

Bakshish: Në këtë Video, Kutools tab është shtuar nga Kutools për Outlook. Nëse keni nevojë për të, ju lutem klikoni këtu të kesh një gjyq falas falas 60 pa kufizim!Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.