Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt konvertoj numrat e shumtë në monedhën angleze ose kineze në një dokument Word

Ndonjëherë, mund të keni nevojë të përcaktoni numrat si fjalë në anglisht ose kineze të monedhës në një dokument Word. Normalisht, ju mund të shkruani ato duke shtypur fjalë një nga një. Por, ky artikull, unë do të prezantoj një mjet të lehtë, Kutools për Fjalën, me dobinë e saj të dobishme -Shëno Numrat, shpejt mund të përcaktoni numrat në fjalë në gjuhën angleze ose kineze në një skedar Word.

Konvertimi i numrave të shumtë në fjalët e monedhës angleze në dokumentin Word

Konvertimi i numrave të shumtë në fjalët e monedhës kineze në dokumentin Word

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Konvertimi i numrave të shumtë në fjalët e monedhës angleze në dokumentin Word

Për të përcaktuar numrat në fjalët e monedhës angleze, ju lutemi bëni si ky:

1. Përzgjidhni përmbajtjen që përmban numrat që dëshironi të përcaktoni.

2. Pastaj kliko Kutools > Shëno Numrat > Shëno Numrat në Anglisht, shihni screenshot:

shtënë shënoj numrat 1

3. Dhe pastaj, të gjitha numrat e zgjedhur janë shkruar si fjalë angleze, shih screenshot:

shtënë shënoj numrat 2

4. Pastaj, kliko OK button për të mbyllur kutinë e shpejtë.


Konvertimi i numrave të shumtë në fjalët e monedhës kineze në dokumentin Word

Për të kthyer numrat e shumëfishta në fjalët e monedhës kineze, gjithashtu mund të aplikoni këtë funksion, ju lutemi bëni si ky:

1. Përzgjidhni përmbajtjen që përmban numrat që dëshironi të përcaktoni.

2. Pastaj kliko Kutools > Shëno Numrat > Shëno Numrat në Kinezisht, shihni screenshot:

shtënë shënoj numrat 3

3. Dhe numrat e përzgjedhur janë shkruar në fjalë kineze si pas screenshot treguar:

shtënë shënoj numrat 4

4. Pastaj, kliko OK button për të mbyllur këtë kuti të shpejtë.

Shënime:

1. Ky shërbim gjithashtu mund të aplikohet në të gjithë dokumentin e Fjalës. Klikoni në dokumentin e Fjalës që dëshironi të konvertojë numrin në fjalët e monedhës pa zgjedhur ndonjë numër dhe pastaj aplikoni veçoritë e mësipërme që ju nevojiten, pastaj klikoni po në dialogun e popping, atëherë të gjitha numrat në të gjithë dokumentin janë shkruar jashtë.

shtënë shënoj numrat 5

2. Nëse ka numra dhjetorë në dokument, nuk do të shprehet saktë.


Demo: Convert numrat e shumtë në monedhën angleze ose kineze në një dokument Word

Kutools për Fjalën: me më shumë se shtojca të dobishme të Fjalorit 100, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarkoni dhe gjykoni falas tani!


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.