Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Kontrollo lehtë për pikësimet dhe për të kthyer të gjitha pikësimet angleze në kinezisht në Word

Duke supozuar se ekzistojnë dy pikësime kineze dhe angleze që ekzistojnë në të njëjtën kohë në dokumentin tuaj të Fjalës, si mund t'i ktheni menjëherë të gjitha pikësimet angleze në kineze? Këtu Pikësimi kinez dobia e Kutools për Fjalën mund t'ju ndihmojnë që ta zgjidhni shpejt këtë problem.

Convert të gjitha pikësimet angleze në kinezisht në një përzgjedhje

Convert të gjitha pikësimet angleze në kinezisht në tërë dokumentin

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Convert të gjitha pikësimet angleze në kinezisht në një përzgjedhje

Nëse dëshironi vetëm të kontrolloni për pikësime në një përzgjedhje dhe të ndryshoni të gjitha pikësimet angleze në kinezisht, ju lutemi bëni si më poshtë.

1. Zgjidh diapazonin përmban pikësimet e Anglishtes që do të konvertohet në kinezisht, kliko Kutools > Kthej > Pikësimi kinez. Shih screenshot:

2. Në popping up Kutools për Fjalën dialog, kliko tek OK button.

Tani të gjitha pikësimet angleze në rangun e përzgjedhur konvertohen në pikësim kinez.


Convert të gjitha pikësimet angleze në kinezisht në tërë dokumentin

Përveç kësaj, gjithashtu mund të konvertoheni me lehtësi të gjitha pikësimet angleze në kinezisht në tërë dokumentin.

1. Hapni dokumentin që do të konvertojë të gjitha pikësimet angleze në kinezisht, aplikoni shërbimin duke klikuar Kutools > Kthej > Pikësimi kinez. Shih screenshot:

2. Në hapjen tjetër Kutools për Fjalën dialog, kliko po për të filluar konvertimin.

3. Pastaj, të gjitha pikësimet angleze në të gjithë dokumentin konvertohen menjëherë në pikësimet kineze. Ju lutem klikoni OK për të mbyllur të dytën Kutools për Fjalën dialog.


Demo: Lehtë zgjidhni të gjitha tabelat në Word me Kutools për Word

Kutools për Fjalën përfshin më shumë se veçoritë dhe mjetet e fuqishme të 100 për Microsoft Word. Falas për të provuar pa asnjë kufizim në ditët e 30. Shkarko gjyqin falas tani!Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.